Spolehlivě na inkontinenci!

Omezuje vás nechtěný únik moči na každém kroku a přináší do vašeho života stres, nepohodlí a bezesné noci? Tato nepříjemná potíž zastihne během života téměř každou ženu, nejčastěji v důsledku menopauzy. V dnešní době to rozhodně není nic, za co by se ženy měly stydět. 

Vhodným cvičením, upravením životosprávy a užíváním vhodného přípravku lze dosáhnout vymizení příznaků inkontinence nebo alespoň markantního zlepšení.

ELISON je spolehlivý a bezpečný pomocník při potížích s nechtěným únikem moči, který rovněž přispívá ke zmírnění nežádoucích příznaků menopauzy. Jeho účinnost je založena na unikátním InkoELIMIN complexu s obsahem extraktů z přírodních látek, jako jsou isoflavony z jetele lučního a lignany ze semen ostropestřce mariánského a lnu setého. Doplněk stravy ELISON je přírodní, přípravek, neobsahující hormony, pro všechny ženy v menopauze a po ní.

Svaly pánevního dna hrají při potížích s inkontinencí zásadní roli. Dříve se cviky pro jejich posílení doporučovaly zejména ženám po porodu, dnes už o nich mluví odborníci i v souvislosti s obdobím přechodu. Vlivem rapidních hormonálních změn, totiž může docházet k ochabnutí této svalové skupiny. Trénink svalů pánevního dna je tak důležitou součástí boje s inkontinencí.

Cvičit můžete v podstatě kdykoli. Velmi účinné jsou Kegelovy cviky, které lze provádět přímo u močení. Nacvičování tkví v rytmickém zatínání svalstva během močení. Množství tohoto zatínání by se mělo pohybovat okolo třiceti až čtyřiceti stahů. Nesmíte ale zatínat břišní či stehenní svaly a zadržovat dech.

Můžete vyzkoušet i následující sestavu 5 cviků, které zapojují především svaly v pánevní oblasti. Aby měly dostatečný účinek, je třeba jim věnovat alespoň půl hodiny denně a hlavně, provádět je pravidelně. Výsledek ale není okamžitý, chce to trpělivost a vytrvalost.

1. Lehněte si na záda a pokrčte nohy na šířku ramen. Zvedněte zadek tak daleko, až budou stehna a trup tvořit jednu linii. Váha nyní spočívá na lopatkách. Nyní střídavě zvedejte nohy několik centimetrů nad zem. Toto opakujte 5krát na každou stranu a poté povolte. Stačí vám 3 série.

2. Klekněte si a opřete se o ruce. Teď pomalu a s výdechem zvedněte kolena z podlahy. Záda zůstávají rovná. Vydržte chvíli v napnuté pozici a pak povolte. Takto opakujte 5krát a poté si odpočiňte. Stačí vám 3 série.

3. Klekněte si a narovnejte záda. Ruce složte za krk a zpevněte tělo. Poté se při výdechu lehce zakloňte, ale neprohýbejte se. Záda a hýždě musejí stále držet linii. Opakujte 5krát a poté povolte. Stačí vám 3 série.

4. Lehněte si na bok a ruku složte pod hlavou. Rukou, kterou máte nahoře, se opřete o zem, pomůže vám držet stabilitu. Mírně pokrčte nohy a přitiskněte kolena k sobě. S výdechem odklápějte horní stehno a přitom stále držte paty u sebe. Takto čiňte pětkrát a poté si odpočiňte. Stačí vám 3 série.

5. Posaďte se rovně na židli s nohama mírně od sebe. Zachytněte pravé koleno oběma rukama a vytáhněte jej mírně nahoru. Koleno držte ve stejné pozici a rukama se dotkněte dlaněmi nad hlavou. Poté se vraťte do výchozí pozice a zopakujte na druhé noze. Takto opakujte 5krát na každou stranu.

Elison naleznete v naší nabídce.

Napsáno 10.10.2013
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS