Houba Reishi a vitamin C

V současné uspěchané a stresující době má prevence stále větší význam. Houba Reishi a vitamín C v ní hrají nezastupitelnou roli.

O houbě reishi nazývané také "houba nesmrtelnosti" informují zdroje pocházející z Japonska a Číny jako o houbě, jejíž účinky využívají v Asii už více než 2000 let. V Japonsku je doporučovaná k léčbě více než 20 chorob a zdravotních problémů. Podle informací získaných na zahraničních webech je působení houby reishi velmi efektivní, nemá vedlejší účinky. Posiluje imunitní systém, chrání tělo proti stresu, zvyšuje výkonnost, detoxikuje organismus, podporuje činnost srdce, jater, sleziny, zpomaluje stárnutí, pomáhá při poruchách spánku a je účinná v boji proti nádorovým onemocněním a při regeneraci organismu po chemoterapii.

Číňané považují reishi za cennější než ženšen, v Číně a Japonsku je schválena pro podpůrnou léčbu rakoviny. Čínská medicína říká, že ten, kdo pravidelně užívá houbu reishi žije dlouho, spokojeně, udržuje si svou ideální váhu, posiluje ochranu a odolnost organismu svojí nechemickou přírodní silou.

Reishi je v tradiční čínské medicíně (TČM) důležitou adaptogenní rostlinou. Co je adaptogenní vlastnost? Adaptogeny dodávají organismu přesně to, co potřebuje. Na každých 300 rostlin připadá jen jedna adaptogenní. Díky této vlastnosti je reishi schopna dodat ten správný léčebný impuls, ve správné síle, ve správný čas a správným směrem. Podle TČM je právě reishi nejlepší dílo matky přírody v oblasti adaptogenů. Pro dosáhnutí maximálního efektu je v kapslích s extraktem z houby reishi přítomen i vitamín C.

Vitamin C je nejznámější a nejrozšířenější ze všech vitamínů a zároveň i nejhojněji používaný potravinový doplněk. Skutečný rozsah jeho příznivých účinků však může překvapit i ty, kteří dobře znají jeho všestranné použití.
Vitamín C je aktivní ve všech tělesných tkáních. Pomáhá posilovat vlásečnice a buněčné stěny, je důležitým činitelem při tvorbě kolagenu - bílkoviny obsažené v pojivových tkáních - tímto způsobem vitamín C chrání před pohmožděninami a krevními výrony, podporuje hojení a udržuje dobrý stav vaziva. Je rovněž důležitý pro odolnost dásní. Pomáhá tělu vstřebávat železo z potravy. Jako antioxidant chrání vitamín C před srdečními chorobami a rakovinou. Právě ve spojení s nádorovými nemocemi se objevují informace, že vysoké dávky vitamínu C mohou být nápomocny při léčbě těchto onemocnění.

Podle farmakologa Zdeňka Procházky působí vitamín C na nádorové buňky, ale nenarušuje buňky zdravé. V těchto případech se ale jedná o opravdu vysoké dávky vitamínu C.

Doplněk stravy Reishi EXTRA naleznete v naší nabídce.

zdroj: www.viestegroup.cz

Napsáno 20.11.2013
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS