Silymarin jakon

Silymarin JakonNa ochranu jater a úpravu funkce střev, imunity, krevního tlaku, cukru a tuků. 
Silymarin jakon je tak ideálním doplňkem stravy pro lidi, kteří dbají o své zdraví, správnou činnost střev a jsou ohroženi tzv. civilizačními nemocemi. 
Přípravek napomáhá trávení, upravuje funkci jater, metabolismus tuků a cukrů, snižuje krevní tlak a zvyšuje imunitu. Přípravek je také vhodný pro všechny, kteří jsou ohroženi různými typy infekcí nebo potřebují vhodný přírodní přípravek, který lze užívat s většinou léčiv předepisovaných u osob s metabolickým syndromem. 
Tato informace o přípravku Silymarin jakon navazuje na předcházející článek o Silymarin maka , neboť oba tyto patentově chráněné doplňky stravy mají společný významný obsah ostropestřce mariánského – silymarinu.

Přípravek Silymarin jakon, který je také vyráběn technologií mikronizace (ta podstatným způsobem zvyšuje jeho vstřebatelnost), obsahuje kromě silymarinu navíc ještě mikronizovaný prášek ze sušených hlíz jakonu (Smallanthus sonchifolius, Asteracae) – u nás zatím poměrně málo známé, ale velmi účinné léčivé rostliny. Jakon působí blahodárně na funkci střev, trávení, metabolismus tuků a cukrů a zvyšuje úroveň imunity. 
Jakon díky specifickým oligosacharidům a polysacharidům působí jako prebiotikum. To znamená., že pozitivně upravuje střevní mikroflóru, tím napomáhá správné funkci střev, aktivuje střevní bifidobakterie a potlačuje hnilobné procesy (proto se také přidává do tzv. „biojogurtů“). Dále obsahuje vitamin C, vitaminy skupiny B, beta-karoten, vápník, hořčík, fosfor a železo – všechno pro lidský organismus velmi potřebné mikroprvky. Jakon a jeho pěstování se pro své velmi oceňované vlastnosti rozšířil ze své pravlasti (Peru, Bolívie), jak do dalších oblastí Jižní Ameriky (Argentina, Brazílie, Venezuela) tak i do dalších částí světa (Thajsko, Nový Zéland) a jeho největším spotřebitelem je dnes Japonsko, které ho využívá nejen v potravinových doplňcích, ale především do „biojogurtů“. Jakon a látky v něm obsažené (nestravitelné beta – oligosacharidy, vláknina a antioxidanty) totiž pozitivně působí jak na trávení a zažívání (včetně zácpy), tak i na úpravu hladiny tuků a cukrů (prevence a úprava cukrovky a poruch tukového metabolismu), ale i krevního tlaku a na zvýšení imunity. 
Silymarin jakon je tak ideálním doplňkem stravy pro lidi, kteří dbají o své zdraví, správnou činnost střev a jsou ohroženi tzv. civilizačními nemocemi. Přípravek napomáhá trávení, upravuje funkci jater, metabolismus tuků a cukrů, snižuje krevní tlak a zvyšuje imunitu. Přípravek je také vhodný pro všechny, kteří jsou ohroženi různými typy infekcí nebo potřebují vhodný přírodní přípravek, který lze užívat s většinou léčiv předepisovaných u osob s metabolickým syndromem. Přípravek byl klinicky hodnocen jako bezpečný. 

MUDr. František Stokláska

Napsáno 12.7.2010
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS