Energy - produkty měsíce října

Napsáno 1.10.2013

Podzimní mezidobí Země je z hlediska čínské medicíny opravdu mimořádné, protože má zabezpečit pokud možno optimální přežití obtížného zimního období. Jeho začátkem je inventura. Musí rozhodnout, co je pro tělo důležité, co může postrádat a hlavně – co musí vyloučit.

Odložení zbytného má tři výhody. Nejdůležitější je zcela jistě odstranění škodlivého, ne nepodstatné je ale také vytvoření prostoru pro nové. A tím, že organismus odlehčíme, usnadníme mu návrat do středu, návrat ke svým původním energiím. Tyto energie jsme si vybrali ke splnění úkolu tohoto pozemského života, a čím víc se k nim přiblížíme, tím přirozenější a jednodušší bude naše další cesta ve všech oblastech našeho života, ať už hovoříme o zdraví, osobní, či profesní rovině. Z pohledu čínské medicíny je nejjednodušším prostředkem na podporu účinků mezidobí Země z produktů Energy Cytosan.

více


Energy - produkty měsíce srpna

Napsáno 4.8.2013

Srpen se tváří spíš podzimně. Chladno počátkem měsíce vystřídají ke konci první dekády opět energie velmi horké, ale je otázkou, zda ještě Univerzum nepoužije ochrany – pak by bylo spíš kontinuální chladno, možná teploty ještě o něco nižší než napočátku měsíce. Oteplit by se mělo ještě na přelomu druhé a třetí dekády a koncem měsíce, ale tropy to už zřejmě nebudou.

více


Energy - produkty měsíce července

Napsáno 1.7.2013

Červenec by se měl vytáhnout a ukázat léto tak, jak si ho představujeme. Chladněji by mohlo být pár dní kolem 6. července, celkově by však tento měsíc mohl potěšit nejen v Chorvatsku, ale i u Máchova jezera.

více


Energy - produkty měsíce června

Napsáno 1.6.2013

V červnu již můžeme očekávat tropy, udeřit by měly koncem první dekády a kolem 20. dne. Mezitím by se počasí mělo trochu uklidnit a ochladit, koncem měsíce pak zřejmě budou teploty také mírnější, a poměrně dost srážek. Prostě počasí, které už zcela vážně spekuluje o sobotních a nedělních výletech, prodloužených víkendech, o dovolené. A čas, který přináší radost i únavu, změnu i problémy z neobvyklého.

více


Energy - produkty měsíce května

Napsáno 7.5.2013

Květen by měl být prvním letním měsícem nejen podle čínského kalendáře – teploty by měly být značně vysoké, nicméně koncem první dekády nás může čekat několik velmi studených dnů.

Tento měsíc bývá náročný. Školáky čekají zkoušky, musíme se otáčet na zahrádce, doma i v práci a stále ještě nemáme dostatečný přísun letního ovoce, který by nás zbavil přetrvávající jarní únavy. I když nás kukaččin zve ku lásce hlas, přesto často vnímáme spíš stres a napětí, které s sebou nese i vláda Hada. Letos je o to závažnější, že Had vládne zároveň celému roku, roku Vodního Hada, takže naše nitro se opravdu radovat nemusí.

více


Energy - produkty měsíce dubna

Napsáno 1.4.2013

Do kalendáře Energy se již několik let zapisuje ZELENÝ měsíc, a produkty „zelených potravin“ – Chlorella, Barley a Spirulina Barley – se tak stávají našimi stálými jarními průvodci. Určitě ne zbytečně. Slabé záchvěvy jara jsou provázeny silným působením sezonních energií, energií s razancí Tygra.

více


Energy - produkty měsíce března

Napsáno 2.3.2013

Únor hrozí nebezpečnými větry a březen mu bohužel sekunduje. V podstatě platí předpověď března minulého, kdy jsme za kamny trávili opravdu hodně času. Březen by se měl skutečně stydět, takhle se jarní měsíc nechová, drobná oteplení kolem 6. a v polovině měsíce budou střídat se slotou a nečasem. Aby si to u nás vyžehlil, koncem měsíce budeme běhat málem v plavkách, to nám ale po zdravotní stránce také moc nepřidá.

více


Energy - pomozme tělu jarní očistou!

Napsáno 1.3.2013

Naše životní prostředí a potravní řetězce jsou kontaminovány cizorodými látkami - od těžkých kovů, přes organické látky až po antibiotika - které nám sice nezpůsobí akutní otravu, ale ukládají se v organismu. Naštěstí tu máme Cytosan, pomocníka „par excellence“, který umí škodlivé látky na sebe navázat a s nimi také opustit naše tělo. Výrazně tak uleví lymfatickému systému, vylučovací funkci ledvin a hlavně detoxikační kapacitě jater. S tím jde ruku v ruce zlepšení funkcí regulačních systémů. Tedy nervového, hormonálního a imunitního, které jsou opravdovými strážci našeho zdraví a života.

více


Energy - produkty měsíce února

Napsáno 1.2.2013

Únor vnímáme jako měsíc malebných závějí, divokých vánic, skučící meluzíny, ale také jako měsíc s častým výskytem chřipky a zánětů horních cest dýchacích. Zatímco závěje nás sice ve městě příliš nepotěší, ale na horách přímo nadchnou, chřipka a nachlazení se našimi přáteli nestanou nikdy. Není proto od věci se jim postavit hned v začátku, ještě než nás začnou oblažovat svou nemilou přítomností.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS