Energy - produkty měsíce července

Napsáno 12.7.2012

Ať sluníčko praží, nebo ne, kolem nás je stále krajina protkaná zářivými barvami lučních květů, zrajícího ovoce a opálených tváří. A pro nás nastává ideální možnost sáhnout po Renolu. Doplnění základní energie potřebuje každý, stejně jako nás pochválí Renolem vyživené kosti. Po Renolu bychom měli také sáhnout vždy, když nás začne škrábat v krku, červencové angíny jsou z pohledu TČM zaviněny nedostatečností ledvin. Barevný teplý červenec zajistí ještě jednu důležitou podmínku. Renol svým působením může prohloubit deprese, proto jeho užívání v šedých studených měsících zimy často zvažujeme. Letní období nás ale udržuje v náladě minimálně přívětivé, takže se žádných vedlejších účinků nemusíme obávat.

více


Energy - produkty měsíce června

Napsáno 3.6.2012

Dovolená se kvapem blíží a s ní i starosti, jak přežít lákavé, ale občas poněkud nebezpečné exotické radovánky či ochutnávání neznámých lahůdek. Stonání v hotelovém pokoji totiž určitě v plánu nemáme. Mnohaleté zkušenosti radí do balíčku na dovolenou zařadit na prvním místě Drags Imun. Pomůže nám vyrovnat se s nezvyklou kuchyní – a na rovinu – občas i s nezvyklou „čistotou“ panující v některých krajích. Drags Imun má ale v letošním roce daleko hlubší dopad. Drak, vládce letošního roku, zvedá vody a vyplavuje smetí z hlubin.

více


Odhalte tajemství krásné postavy

Napsáno 6.5.2012

Krása je pojem velmi relativní, zejména fyzická krása. Dnes tak často podléháme představám o ideálu… Proč se tolik ženeme za něčím, co nás stojí hlad anebo bolesti z plastických operací? Jeden z důvodů se nabízí. Chceme být žádoucí, ale neuvědomujeme si, že to neznamená určitý počet kil, ani velké velikosti tam a malé jinde, ale hrdost, se kterou nosíme své tělo, vzpřímenost, život, který je z nás cítit na míle, a zejména radost. Je třeba si v této souvislosti také uvědomit, že hubnutí má ale i svá negativa. V tucích je vázána řada látek, které jsou pro tělo zatěžující a se kterými si metabolismus neumí příliš dobře poradit. A tyto látky musíme co nejrychleji z těla vyloučit, protože při ztrátě tuku se dostávají do oběhu a tělo zatěžují.

více


Energy - produkty měsíce května

Napsáno 3.5.2012

Sluníčko se usmívá a stále častěji máme pocit, že čas prázdnin a dovolených se nezadržitelně blíží. S létem se ale také pojí obava z následků zimních kulinářských radovánek. A tak většina z nás se s neúprosnou pravidelností v květnu ptá, jak co nejrychleji přesvědčit tělo o nutnosti zhubnout. Čínská medicína doporučuje: „Zapřáhněte Vítr.“ Vítr rozechvívá žaludek, dostává nás do situace, kdy jsme do sebe – čerstvě zamilovaní – stěží nasoukali půl housky. Vítr je energií Dřeva a ke Dřevu přísluší Regalen. Pomůže snížit pocit hladu a vytvoří i podmínky k pročištění střev.

více


ENERGY - Produkty měsíce března

Napsáno 3.3.2012

I když zima stále kraluje a na jaro se těšíme za zatopenými kamny, sluníčko o sobě dává občas vědět a sem tam nějaká ta květinka jasně ukazuje, kam čas míří.
Za kamny je nám hej, ale večer po jarní túře nám připomene, že s jarem se kromě probouzející se přírody pojí také jarní únava a plískanice doprovází sem tam nějaká viróza. A aby toho nebylo málo, alergici by se měli pomalu připravovat na sezonu pylů. Prevenci alergie nám nabízí Peralgin a báječné je, že nás podpoří i doplněním energie, která se nám na túře nebo při prvních jarních pracích na zahrádce bude úžasně hodit.

více


ENERGY - Produkty měsíce února

Napsáno 6.2.2012

Únor je měsíc hodně zvláštní. Slunečné odpoledne střídá protivná vánice, masopustní veselí popeleční půst, jako kdyby nám únor chtěl ukázat dvě zcela odlišné tváře. Čínský vládce počátku února je na tom stejně, dokáže dravě vyskočit a prohnat se za kořistí a pak se drahnou dobu líně povalovat. Jeho způsob života rozhodně čínská medicína nedoporučuje a nepovažuje ho za ideální, Tygr je také nejvíce ohrožen zdravotními zátěžemi ze všech dvanácti pozemských vládců čínského zvěrokruhu.

více


ENERGY - Produkty měsíce ledna

Napsáno 22.1.2012

Z pohledu čínské medicíny nám leden přináší nejdůležitější čas roku, poslední mezidobí Země. V tomto mezidobí se vše připravuje pro nové, které dřímá v půdě a čeká na svůj čas. Staří Mistři preferovali prevenci, a tak procesu přípravy věnovali zcela mimořádnou pozornost. Stálo jim to za to, kultivací Země se ovlivňuje organismus na celý příští rok.

více


ENERGY - Produkty měsíce prosince

Napsáno 6.12.2011

Rok se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a nám nastává čas předvánočních honiček za dárky, kapry a kdoví ještě jakými povyraženími. Prosinec se tak povětšinou stává namísto poklidného adventu, určeného k rozjímání, zběsilým a vyčerpávajícím úprkem. Určitě by stálo za to se občas zastavit, zajít s dětmi do kostela na jesličky, zaposlouchat se do předvánočního koncertu – ale práci za nás stejně nikdo neudělá.

více


ENERGY - Produkty měsíce listopadu

Napsáno 6.11.2011

Listopad nám přináší nejen záplavu spadaného listí, ale i výkyvy počasí, plískanice a s nimi spojené virózy. Velmi dobrým pomocníkem naší obranyschopnosti bude Spiron, který si nastříkáme na šálu, a směle se můžeme hrnout do hromadného prostředku, plného kašlajících spolucestujících. Použijeme ho s úspěchem i při větších společnostech. Naše obranná energie nebude muset zasahovat, a organismus ji tak nemusí zvyšovat a může věnovat větší část sil na další aktivity. Podpořit účinek Spironu můžeme namazáním Droserinu pod nos. Vytvoříme tak dvojí clonu, kterou by infekce projít opravdu neměla. A pokud se kašli nevyhneme, potřením hrudníku i zad nám Droserin usnadní uzdravování.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS