Koloidní zlato - nejen kov oslnivé krásy

Napsáno 18.6.2014

Zlato je nejen kov oslnivé krásy, jímž se zdobí lidé, ale také se používá ke zkrášlení předmětů, staveb a plní i funkce léčebné.

Zlato je kov zcela výjimečný a je tomu tak zejména proto, že má velmi příznivý vliv na naši psychiku. V Číně je dodnes rozšířený zvyk, že v případě, kdy je ženichem postarší muž, dá si při svatebním obřadu misku rýže, která se vařila se zlatou mincí. Má se za to, že mu to přinese nejen nový elán do života, ale i ztracené mládí. Právě v Číně mají omlazovací kúry s využitím zlata největší tradici. Čínští císaři si v minulosti například pravidelně obkládali obličej tenkými plátky zlata, aby neměli vrásky a jejich pleť zůstala jemná a čistá. Na rozdíl od stříbra, které bylo ve východní medicíně vždy spojováno se ženskou energií, je zlato naopak dáváno do souvislosti s energií mužskou. „Zlato, stříbro a stejně tak i další kovy jsou v malém množství rozptýleny prakticky všude,“ vysvětluje profesor Vladimír Bencko z Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. „Jde o prvek, který je neobyčejně stálý, a proto se využívá v mnoha medicínských odvětvích včetně zubního lékařství.“

Přispívá k celkové harmonii

To, že stopové množství zlata v těle je velmi dobré pro dosažení tělesné i duševní harmonie, tvrdil na začátku 20. století i americký jasnovidec Edgar Cayce. Zlato je však součástí různých léčiv už odedávna. Protože ale nejde o levnou záležitost, dnes se od jeho užívání spíše upouští. V medicíně se používá také platina nebo palladium, ovšem tyto kovy jsou ještě dražší a zároveň také méně dostupné. Řada receptů na léčebné využití zlata vždy kolovala rovněž v lidové medicíně. Podle jednoho z nich lze například ječné zrno odstranit pravidelným potíráním zlatým prstýnkem. Zlato se také využívá v homeopatii, kde se přípravky se zlatem indikují při srdečních potížích, poruchách zraku a depresi. Tím, jak zlato podporuje naši tvořivost, zvyšuje i naše sebevědomí a pomáhá překonat rozčilení. Obnovuje vnitřní klid a zahání strachy.

Podle profesora Bencka má tento kov stejně jako stříbro dezinfekční účinky a zabíjí bakterie, stříbro je však rozpustnější. Zlato se proto na rozdíl od stříbra k těmto účelům nepoužívá. V onkologii bývalo hlavně dříve u gynekologicky nemocných pacientek rozšířené používání radioaktivního zlata, které se koncentrovalo v děloze nebo ve vaječníku pro zpřesnění diagnostiky. „Ve stomatologii se však zlato využívá stále, přičemž důvodem je hlavně to, že na něj prakticky vůbec nevznikají alergie a je odolné vůči korozi. V minulosti se sloučeniny zlata hojně využívaly také v revmatologii – o široké podávání solí zlata u revmatoidní artritidy se u nás zasloužil profesor František Lenoch. Soli zlata se injekčně aplikovaly do zanícených tkání, což nastartovalo regenerační proces. V posledních letech však díky pokroku medicíny používání zlata v této indikaci ustoupilo do pozadí,“ dodává odborník.

více


Škola živé stravy – Proč jíme stále to, co jíme?

Napsáno 6.2.2014

Každý z nás si ve svém životě nese úděl závislosti na zvycích. Jednou z nich je i závislost na zvyku jíst vařenou stravu.
Jako malí jsme závislí na rodičích, jaké nám připraví prostředí a jak o nás budou pečovat. Rodíme se jako dokonalé bytosti. Když začneme získávat pojem o světě kolem nás a začínáme si uvědomovat sami sebe, svou osobnost, chceme ji také svobodně projevit. Stále ještě jsme ve spojení s naší duchovní podstatou a nasloucháme jejímu vedení. Víme, co je pro nás dobré. To vyžadujeme a chceme být podporováni v tom, co chceme.

Velmi brzy však narážíme na vnější svět. Podpora rozvoje toho, kdo jsme a co chceme, se zúží na to, jak to má být, a chce tento svět a ne to, co chceme my. Nastává čas našeho setkání s realitou Života.

Postupně se ztrácíme v nejistotě, díky níž může docházet k formování naší osobnosti podle požadavků rodiny i společnosti. Z dokonalých nádherných bytostí se tak pomalu měníme na jakýsi univerzální „produkt“.

Strach a méněcennost, v tom jsme dost často podporováni: tohle nezvládneš, to je nereálné, pro tohle nerosteš, myslíš, že svět čeká na tebe? Jsi hloupý, jsi naivní a následují další a další degradující „povzbuzení“. Na druhou stranu jsme vedeni k dokonalosti: nejdřív vše pečlivě zvaž, logicky nad tím uvažuj, do detailů naplánuj, a až to bude dokonalé, pak teprve se do toho pusť.

Z nádherné, svobodné a vše milující bytosti se stane člověk žijící svůj život s jakousi společenskou „dokonalostí“, avšak se ztrátou vlastního sebevědomí a vlastních snů.

více


Koloidní stříbro - nejuniverzálnější antibakteriální prostředek

Napsáno 20.11.2013

Koloidní stříbro jsou maličké částice a ionty čistého stříbra suspendované v čisté deionizované vodě (bez elektrických nábojů). Mají stejný elektrický náboj, takže se vzájemně odpuzují a jsou v soustavném pohybu. Čím menší jsou částice, tím je roztok účinnější. Často se mezi vědci hovoří o tom, že částice stříbra se v organismu projevují jako "stříbrné střely", což znamená, že samy vyhledávají choroboplodné zárodky a přitahují je svým opačným elektrickým nábojem (mají silný kladný náboj, zatímco většina choroboplodných zárodků má náboj záporný). Proto je možné říci, že nejde o náhodný, ale naopak o cílený proces, což v konečném důsledku zásadně podporuje léčbu a urychluje uzdravení.

Stříbro je svými účinky nejuniverzálnějším antibakteriálním prostředkem, který lidstvo zná.

Historie stříbra po současnost
Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická i arabská medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku však ve větší míře došlo teprve v antickém Římě. Stříbro bylo známé pro své léčivé a antimikrobiální vlastnosti po tisíce let. Hippokrates, "otec medicíny", používal stříbro pro obnovu tkání a hojení ran. Starověké civilizace používaly stříbro proti vzniku nebezpečných nákaz a k zabránění znehodnocení potravin. Díky jeho vlastnostem se ze stříbra kdysi vyrábělo dokonce i nádobí a příbory. Takové nádobí prodlužovalo možnou dobu skladování některých potravin a částečně i chránilo své bohaté uživatele před tehdy smrtelnými a hojně rozšířenými střevními infekcemi. K velkému průlomu v možnostech užívání koloidu stříbra i pro širokou veřejnost došlo až na přelomu 19. a 20. století, kdy se díky technice objevila možnost užívat tento minerál (ryzí stříbro) přímo k léčebným účelům.

více


Svět bez rakoviny - Příběh vitaminu B17

Napsáno 11.10.2011

Příběh vitaminu B17 

nová knižní publikace od E. Griffina.

Největší výzvou pro lékaře a medicínu je odhalení příčiny vzniku nejobávanější diagnózy. Kdybychom byli v roce 1952 v San Francisku a naskytla se nám možnost sejít se s biochemikem doktorem Ernstem T. Krebsem mladším, vyslechli bychom si o rakovině zajímavou teorii.

Doktor Krebs si dovolil tvrdit, že rakovina není dílem nějakého viru, jedu nebo neznámé bakterie. Jako biochemik viděl za vznikem této choroby nedostatek nezbytné složky potravy v jídelníčku moderního člověka. A dokonce ji vystopoval - podle jeho názoru jde o sloučeninu hojně se vyskytující v přírodě ve více než dvanácti stech druzích jedlých rostlin, které jsou dostupné prakticky v každé části světa. Tato sloučenina se nachází převážně v semenech rostlin jako jsou hořké mandle, třešně,
broskve nebo švestky, ale nachází se i v travinách, kukuřici, lněných semínkách, prosu a v mnoha potravinách, které vymizely ze stálého jídelníčku moderní civilizace.

Instinkt již nevede lidstvo ke svépomoci, jakou pozorujeme u zvířat. Všímáme si psů a koček, kteří jakmile cítí potřebu, žvýkají určité rostliny. Například opice rozbíjejí pecky a vyloupávají měkká semínka. Divoce žijící zvířata také hle dají pomoc v přírodních látkách.

více


Čokoláda z nepraženého kakaa aneb Živá čokoláda

Napsáno 23.8.2011

Čokoláda patří mezi nejoblíbenější jídla na světě a řada lidí západního světa si neumí život bez ní ani představit. Je nejčastějším dárkem, vyhledávaným antidepresivem i potěšením pro všechny smysly. Bohužel ale nepatří mezi právě nejzdravější potraviny a má to své důvody. V dnešní době se totiž běžná čokoláda vyrábí z pražených kakaových bobů jejich kapalněním, mletím a posléze smícháním s rafinovaným cukrem, sojovým lecitinem, mléčnými produkty a ztuženými tuky a řadou dalších ne zcela vhodných přísad. U dražších čokolád se jedná v lepším případě „pouze“ o lecitin a cukr. Tak či onak se jedná o kalorickou potravinu způsobující u řady lidí akné, alergické reakce či psychické závislosti.

Vždy a bezvýhradně tomu však tak být nemusí. Umíte si představit čokoládu, která by byla výživná, chutná a přitom bez všech zmíněných negativních aspektů? Zní to jako fantazie, ale živá čokoláda taková je.

více


100% Nepražené kakao - pravá čokoláda

Napsáno 23.8.2011

Čokoláda je jedno z nejoblíbenějších jídel na světě. Pro představu, čokoláda tvoří 1% stravy západní populace. Čokoláda bývá často spojována s příjemnými pocity, odměňováním se a obdarováváním blízkých, je potěšením pro všechny smysly. Nicméně velmi málo ‚čokoholiků‘ kdy v životě ochutnalo to, z čeho veškerá čokoláda na světě pochází – syrové nepražené kakaové boby. Nepražené kakao chutná jako černá hořká čokoláda, neboť to je černá hořká čokoláda, pravá čokoláda!

Kakaové boby jsou sušená semena plodů kakaovníku Theobroma cacao (theobroma znamená v řečtině pokrm bohů), prekurzoru z něhož je všechna čokoláda fabrikována. Masově produkovaná čokoláda vzniká pražením, kapalněním, mletím a následným smícháním kakaových bobů s rafinovaným cukrem, aditivy, mléčnými prášky, hydrogenovanými tuky, konzervanty a jinými dodatky a z původních hodnot nezbývá prakticky nic. Naopak, díky cukru a aditivům vzniká mnoho prázdných kalorií a psychických závislostí.

Nejlepší cestou jak využít výživných hodnot kakaa, a že jich není málo, je konzumovat ho v té nejčistší podobě jak ho vytvořila Matička Příroda, v podobě nepražených kakaových bobů.

Kakao se řadí mezi tzv. ‚superfoods‘. Obsahuje přibližně 300 chemicky identifikovatelných látek, což z něj činí jednu z nejkomplexnějších potravin planety.

více


Občas zdravý Wellness - den

Napsáno 30.3.2011

Naplánujte si týdně nebo jednou za 14 dní jeden Wellness - den. Budete se určitě cítit živěji a především zdravěji! Budete tím tak lépe vzdorovat známému JO-JO efektu. Tento den pijte pouze ovocné a zeleninové šťávy a samozřejmě dodatečně minimálně 2 litry neslazeného nebo jen málo sladkého čaje nebo nesycené minerální vody.

  • Zapište si do Vašeho rozvrhu svůj Wellness - den v pravidelných intervalech. Tak se nezavážete k žádnému obědu nebo večeři. Rovněž Vaše chladnička nebude tyto dny plná laskomin.
  • Možná ráno vstanete a spontánně se rozhodnete pro jeden Wellness - den, protože máte právě tento pocit. To je samozřejmě ideální případ!
  • Jaké Biotta ovocné a zeleninové šťávy budete pít, je na Vašem rozhodnutí. Zvolte si podle Vaší chuti z bohaté nabídky sortimentu Biotta. Bio-zeleninové šťávy mají tu výhodu, že disponují vyváženým poměrem draslíku a sodíku, a proto se lépe hodí pro odbourávání nečistot z těla.
  • K uskutečnění jednoho Wellness - dne nepotřebujete žádný přípravný den. Avšak přesto se Vy i Vaše tělo můžete lépe připravit na Wellness - den tím, když sníte předcházející večer pouze lehké jídlo nebo jen polévku.
  • Dbejte na pitný režim! Také během jednoho Wellness - dne je navýsost důležité, abyste vypili nejméně 2 litry tekutin.
  • Pokud Vaše zažívání funguje normálně, postačí sklenka Biotta Digest (bio-šťáva pro lepší trávení) na lačný žaludek po ránu Wellness - dne. Jinak byste měli vypít sklenku Biotta Digest již předcházející večer.

více


Biotta Wellness týden - všeobecné rady a typy pro spotřebitele

Napsáno 30.3.2011

Biotta Wellness - týden. Zdraví a krása v jednom balení: s Biotta Wellness - týdnem pročistíte svoje tělo, uvedete ho do chodu a dodáte mu pěkný vzhled. Oproti přísným půstům není Biotta Wellness - týden dietou s nulovým příjmem. Vaše tělo je zaopatřeno ovocnými a zeleninovými šťávami bohatými na důležité vitamíny a minerální látky, takže nevzniká nepříjemný pocit hladu. Během celého Biotta Wellness - týdne tímto schopni plného výkonu, zatímco Vaše tělo se může regenerovat.

Jaké období je zvláště vhodné pro Biotta Wellness - týden? V podstatě je možné začít s Biotta Wellness - týdnem kdykoli. Důležité je, že se na to včas připravíte a v předpokládaném termínu nebudete pořádat a ani se nezúčastníte pozvání na jídlo. Mnoho lidí volí podzim pro půst pomocí šťáv, aby bylo tělo ideálně připraveno na zimu. A na jaře vzniká často potřeba pročistit tělo a dostat se opět do pohody před „plavkovou“ sezónou.

Pro koho je vhodný Biotta Wellness - týden? Biotta Wellness - týden doporučujeme všem zdravým dospělým osobám. Pokud máte problémy se srdcem a krevním oběhem nebo jiné zdravotní problémy, měli byste uskutečnit Biotta Wellness - týden pouze pod lékařským dohledem. To samé platí rovněž pro diabetiky a mládež. Nedoporučujeme provádět Biotta Wellness - týden během těhotenství a kojení.

více


Physiomer - záruka volného dýchání

Napsáno 9.11.2010

Physiomer® je přírodní přípravek určený k léčbě akutní i alergické a chronické rýmy, zánětu vedlejších nosních dutin nejrůznějšího původu.
Přípravek mohou používat děti již od 2 týdnů, ale i dospělí.
Obsahuje přírodní sterilní mořskou vodu s 80 známými minerály a stopovými prvky, které se přirozeně vyskytují v mořské vodě. Produkt pochází z Francie, z chráněné oblasti Saint-Malo na pobřeží Bretaně. V této oblasti se mísí studené vody Atlantického oceánu s teplým Golfským proudem a při silném proudění vody dochází přirozenou cestou k jejímu čištění, okysličování a obohacení různými živinami.

Díky výjimečnému patentovanému výrobnímu procesu se Physiomer® vyrábí bez konzervačních a chemických látek. Může se používat několikrát denně bez obav z vedlejších účinků nebo rizika poškození nosní sliznice a vytvoření návyku

Mechanismus léčby spočívá v osmotickém efektu, kdy dojde ke snížení otoku v nosních cestách, a v dalších, dosud nejasných mechanismech interakce s jednotlivými mediátory zánětu.

Účinek léčby je dán složením přípravku a koncentrací solí.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS