Myslete na pitný režim. Osvěžte tělo Revitalem!

Napsáno 24.6.2011

Dodržování pitného režimu je důležité po celý rok. V létě ale mnohem více, protože při vyšších teplotách tělo kvůli pocení ztrácí nejen tekutiny, ale i potřebné minerální látky.

Platí, že dospělí by měli denně přijmout 2 – 2,5 l tekutin, v parných dnech či při fyzickém výkonu i více. Vždyť 60 % lidského těla je tvořeno vodou. Nedostatek tekutin se může projevit únavou, rozmrzelostí, bolestí hlavy. Když už tyto signály tělo vysílá, znamená to, že je někde chyba.

Nechcete tělo zatěžovat nezdravými sycenými limonádami nebo pít kalorické džusy a samotná voda už vám nechutná? Skvělými pomocníky jsou šumivé tablety Revital. Vyřešíte s nimi dva problémy najednou – doplňování tekutin i chybějících minerálních látek. Šumivé tablety jsou obohaceny pouze přírodními aromaty a neobsahují cukr ani aspartam. Připravíte z nich nápoje jedinečných chutí, navíc obohacené o rozpustnou vlákninu, která harmonizuje trávení. Na rozdíl od laciných výrobků mají tablety Revital vyvážené pH a nepřekyselují tak žaludek.

Proč zrovna vláknina?
Vláknina je nezbytnou součástí zdravého jídelníčku. Bohužel v moderní stravě plné polotovarů, fast foodu a bílého pečiva je jí zoufale málo. Je přitom nutná pro správné fungování trávicího systému. Nedostatek vlákniny je pak jednou z příčin rozvoje tzv. civilizačních chorob, jako jsou obezita, kardiovaskulární potíže i vznik karcinomů. Zdrojem vlákniny je zejména ovoce, zelenina, luštěniny a celozrnné pečivo.

Vláknina nemá žádné kalorie, prochází trávicím traktem bez vstřebávání. Váže na sebe vodu a bobtná. Tím zvyšuje pocit sytosti a je tedy vhodná při redukčních dietách. Vláknina upravuje peristaltiku střev a podporuje v nich růst přátelských bakterií, což nazýváme prebiotickým působením. V šumivých tabletách Revital se nachází rozpustná vláknina inulin, získaná z kořene čekanky.

více


Nebezpečí očkování

Napsáno 4.2.2011

Většina lékařů zaníceně věří, že očkování je v historií lékařství jeden z největších úspěchů, který se zasloužil o vymýcení mnoha smrtelných infekčních onemocnění. Tato vášnivá víra dodává zdravotníkům odvahu stále více očkovat a bojovat nejen proti "velkým zabijákům", jako je dětská obrna, ale i proti většině neškodným souputníků dětství, např. proti spalničkám, příušnicím a planým neštovicím.

více


Perspektivy koenzymu Q10

Napsáno 12.7.2010

Q
10Koenzym Q10 je účinný endogenní antioxidant, který vzniká a působí přímo v těle. Je zároveň nepostradatelnou složkou při tvorbě energie (ATP) v mitochondriích všech buněk. Je všudypřítomný v přírodě a nachází se v téměř každé buňce včetně buněk kožních. 
Už dlouho je známo, že jeho snížené hladiny se objevují při mnohých onemocněních. Na základě tohoto poznatku se doporučuje jeho doplňování při srdečněcévních onemocněních, svalové dystrofi i (slabosti), cukrovce, mužské neplodnosti a jiných potížích. V současnosti se však vytváří nový prostor pro dlouhodobé užívaní koenzymu Q10 ve formě doplňků stravy, zejména v těchto stavech: 

LÉČBA STATINY A KOENZYMEM Q10
Statiny, to je skupina léků, která se užívá ke snížení hladiny cholesterolu, tím i k prevenci infarktu myokardu a mozkové mrtvice. Při jejich dlouhodobém užívaní se však výrazněji snižuje hladina koenzymu Q10 v organizmu. Vysvětlení: účinek některých statinů spočívá v inhibici syntézy (zabrzdění tvorby) kyseliny mevalonové, která snižuje hladinu cholesterolu. Samotná mevalonová kyselina je však potřebná pro syntézu koenzymu Q10. Proto se při dlouhodobém podávaní statinů doporučuje suplementace koenzymem Q10, která tu má logické opodstatnění a je žádoucí.

více


O deset let mladší ve 30 dnech - těžko k uvěření, přesto pravda

Napsáno 12.7.2010

O
deset let mladší ve 30 dnechKdo v padesáti vypadá na padesát, je si sám vinen, tvrdí fyziologové. Není problém vypadat v padesáti letech na pětatřicet, či v šedesátce na pětačtyřicet.
Biologickou studnicí mládí je kolagen, pojivová tkáň, jemuž američtí vědci připisují rozhodující roli v tom, jak vypadáme. Pro jeho obnovenou stavbu jsou potřebné aminokyseliny prolin, lyzin a glycin.Jsou obsaženy v mléce, sýru, rybách, v drůbežím, hovězím a jehněčím mase a v luštěninách. Pro spojení těchto bílkovin v molekulu kolagenu s více než 16 000 atomy je nutný zinek a vitamin C. Následně je pojivová tkáň protkána vlákny elastinu. Často jedno jediné zdravé jídlo dokáže v průběhu několika hodin zlepšit strukturu pojivové tkáně a tak změnit náš vnější vzhled. 
Vitaminy C a E brání vypadávání vlasů. Ten, kdo denně vypije šťávu ze čtyř citronů, najde brzy podstatně méně vypadaných vlasů ve svém hřebeni. Vitamin E brání přemaštění vlasové pokožky a vzniku lupů. Chrání nenasycené mastné kyseliny před oxidací volnými radikály. Atomární struktura zdravých klidných molekul spočívá na elektronovém páru. Volné radikály mají jeden elektron, jsou nenasycené a snaží se spojit s dalším elektronem. Ten odtrhnou z dalšího elektronového páru a tato řetězová reakce se šíří v rychlém tempu.

více


Multi-Vitamol - ponořte se do světa vitaminů

Napsáno 12.7.2010

Multivitamol

Složení naší stravy značně zaostává za požadavky racionální výživy. Naše populace trpí nedostatkem vápníku, vitaminu C, kyseliny listové, hořčíku a dalších látek. Tato skutečnost dala podnět ke vzniku multivitaminové řady Dr. Theiss Multi-Vitamol. 

V průměru člověk zkonzumuje přibližně 850 kg potravin za rok. Vitaminy se na tomto množství podílejí přibližně 350 g. Nemají žádný význam jako energetický zdroj ani nejsou používány na stavbu buněk nebo tkání. Přesto jsou životně důležité pro naše zdraví. Podle nejnovějších poznatků je jejich role důležitější než bylo dosud uznáváno. Příjmem vitaminů je možno určité potíže i nemoci nejen mírnit, ale dokonce i léčit. Budí k životu naši látkovou výměnu, činí nás svěžími a vitálními. Každá forma nadměrné zátěže postupně zbavuje naše tělo vitaminů. Tyto stresem podmíněné ztráty mohou vést k poruchám látkové výměny bílkovin a hormonů.

více


Revoluce v jídelníčku

Napsáno 12.7.2010

Enzymy to umožňují – dynamicky a kreativně vpřed

Revoluce v jídelníčkuMalý test:
Vyskočíte ráno s elánem z postele a vzhůru do koupelny?
Máte někdy potřebu vyběhnout schody namísto toho, abyste je vyšli pomalu?
Nevadí vám nést určitou dobu těžký předmět, jako např. pneumatiku či truhlík s květinami?

Pokud jste jednou odpověděli na dané otázky slovem ne, nejste tělesně zcela ve formě. Při trojnásobném ne je nejvyšší čas postarat se o přísun energie.

ROLE ENZYMŮ
Dobrá tělesná kondice není v žádném případě jen otázkou trénovaných svalů, ale vyžaduje dostatečný přísun bílkovin a vyrovnanou produkci hormonů. Rozhodující role ale náleží enzymům. V každé minutě probíhají v našem těle miliardy chemických reakcí, které jsou vedeny a realizovány pomocí enzymů. Jejich nejdůležitější úloha spočívá ve štěpení toho, co sníme, na základní stavební kameny. Následně přispívají k zabudování získaných biolátek do nitra buněk. V těchto procesech spotřebovává naše tělo rovnou polovinu všech svých energií. Protože slinivka břišní u mnohých z nás pracuje nedostatečně, do střeva se dostává málo enzymů štěpících cukry, tuky i bílkoviny. Často až polovina potravy zůstává nestrávena.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS