Máte rádi kozí vitalitu a elán? My také! Proto jsme vsadili na kozí kolostrum.

Napsáno 9.6.2016

Před pěti lety hledala zakladatelka značky Bioalis pomoc při řešení svých vážných zdravotních problémů. Našla ho v kozím kolostru. Problém byl jediný, v České republice bylo tehdy kozí kolostrum nesehnatelné. Rozhodla se ho tedy sama dovážet a nabídnout i ostatním. Dnes se díky tomuto rozhodnutí dostává kozí kolostrum do stále širšího povědomí a pomáhá mnoha lidem s jejich drobnými i vážnějšími zdravotními problémy.

Hlavní přínos kozího colostra neboli mleziva, lze spatřit zejména v podpoře imunitního systému, který se dnes stále častěji obrací proti svému hostiteli, lidskému tělu. Úkolem kozího colostra je navrátit celý systém do přirozené harmonie. Předpoklady k tomu má báječné, protože je silným zdrojem imunoglobulinů, vitamínů, aminokyselin a minerálů. Jeho síla tkví v tom, že je mateřským mlezivem kozy, které má za úkol předat kůzleti jen to nejlepší. Koza je navíc jedním z nejzdravějších zvířat na světě, které je maximálně odolné vůči nádorovým onemocněním.

více


Vyčerpání a žádná nálada? Helicobactera má každý druhý, demodex skoro všichni. A vy?

Napsáno 7.6.2016


Asi každý z nás se již setkal s pojmem odčervení a detoxikace člověka. Je pravda, že od 80. let se vyšetření na parazity u lidí běžně nedělá. Ať už je to nevolí institucí nákladná vyšetření proplácet či prohlášením, že toto se západní kultury netýká. Pravda je obvykle uprostřed a je na každém z nás, zda příznaky máme nebo přehlížíme. V každém případě nám to ovlivní kondici a kvalitu našeho života.

Helicobactera má každý druhý, demodex skoro všichni

Helicobacter pylori, zahnutý parazit s bičíky, je velmi rozšířený patogen. Neřešený způsobuje gastritidu. Tedy jinými slovy záněty trávicího traktu, které neřešené končí většinou rakovinou. Nakazíte se neumytým nádobím či výpůjčkou kamarádova příboru. Dáváte si vzájemně svá jídla ochutnat? Pokud jeden člen rodiny trpí tímto parazitem, postupem času jej má celá rodina. Máte těžké akné nebo odlupující se pleť? Krátkodobě několikrát v roce? Demodex hledejte lupou, měří 0,2 milimetru a přenáší se například půjčením ručníku. Protože se zavrtává až 4 milimetry do kůže, těžko s ním bojovat. To se všemi parazity samozřejmě. Jsou zde o stovky milionů let déle než my.

více


Drtič kamenů… Chanca Piedra

Napsáno 30.5.2016

Je to nenápadná bylina z čeledi pryšcovitých, vyskytující se v tropických oblastech celého světa. Divoce roste v Indii, jihovýchodní Asii, tropické Africe a Americe. Původně pravděpodobně pochází z deštných pralesů kolem Amazonky. Nejlepší léčebné účinky mají ovšem ty rostliny, které rostou ve vysokých nadmořských výškách nad 3 000 m. n. m. Jednou z takových oblastí je i Peru, odkud právě pochází Chanca Piedra od Energy.

Phyllanthus niruri má diuretické, spazmolytické a celkově výrazné protizánětlivé účinky. Snižuje krevní tlak, hladinu cukru v krvi a posiluje funkce jater. Výrazně pak působí přednostně na urogenitální trakt. Chanca Piedra je tedy především známa pro své schopnosti odstraňovat močové a ledvinové kameny, a to díky svým spazmolytickým a diuretickým účinkům. Uvolňuje hladké svalstvo a podporuje vylučování moči, kaménky tak za kratší či delší dobu opustí tělo přirozenou cestou. Chanca Piedra ale působí nejen jako důmyslný bylinný chirurg, účinně totiž kaménky všeho druhu rozpouští a preventivně brání jejich vzniku díky schopnosti odbourávat kyselinu močovou. Tato schopnost má za následek rovněž i pozitivní vliv na řadu kloubních onemocnění (dna, revmatismus) a bolesti kloubů, které s usazováním krystalků kyseliny močové přímo souvisejí.

více


Moringa - rostlina s nejvyšší koncentrací živin na světě!

Napsáno 11.5.2016

Moringa Olejodárná je výživový přeborník nabitý více než 90 živinami a 46 antioxidanty. Moringa Olejodárná (Oleifera) je označována jako Strom Elixíru Života a zdraví neboli Zelený Diamant, pochází z Indie, z oblasti kolem Himálají, před 5000 lety už byl zaznamenán v starověkých spisech Hindů. Strom Moringy Olejodárné vyroste 30 cm za měsíc a dorůstá do výšky deseti metrů, produkuje až 2 cm dlouhé, jasno - zelené, oválné listy a lusky.

Moringa Olejodárná je popisována jako víceúčelová, mimořádně výživná, skutečná super potravina u které se dá všechno zužitkovat, a v mnoha oblastech je důležitou součásti základní stravy.

více


Toxoplazmóza umí měnit psychiku

Napsáno 25.4.2016

 

O toxoplazmóze neboli kočičí nemoci se traduje, že je nejvíc nebezpečná pro těhotné ženy. Poslední výzkumy však ukazují, že bychom se jí měli bát všichni. Prvok, který ji způsobuje, totiž dokáže ovlivnit lidské chování, takže se stáváme méně ostražitými. To může mít fatální následky. Průběh “kočičí nemoci” se podobá viróze a většinou končí bez následků. Zárodky infekce však v těle zůstávají a mohou tajně škodit.

Teprve nedávno vědci z pražské Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (PřF UK) ozřejmili skryté působení prvoka Toxoplasma gondii na lidskou psychiku. Podle výsledků se zdá, že doktor Jekyll nemusel své “já” měnit tajemnými lektvary. Jeho proměnu mohla zařídit toxoplazmóza. Nepravý mezihostitel – člověk. Vývoj některých parazitů je závislý na přechodu z mezihostitele do konečného hostitele. Jak to dělají? Ovládají rafinované finty, jak svého mezihostitele přimět k rizikové činnosti, která nakonec vede k jeho likvidaci hostitelem. Například larvičky motolice podivné pozměňují malému plži jantarce tykadla tak, že připomínají chutné červíky. A ptáci, kteří by si jantarky jinak ani nevšimli, tato tykadla ochotně uštipují. Poněkud jinou metodu využívá klasický parazit člověka – tasemnice bezbranná, která “spoléhá” na to, že si lidé občas dopřejí tepelně neupravené maso mezihostitele – krávy. Zatímco dospělé parazity už moderní medicína umí přemoci, s jejich vývojovými stadii, zapouzdřenými ve tkáních, si dosud neví rady.

Tento problém vyvstane, když se člověk omylem připlete do řetězce proměn parazita coby “nepravý” mezihostitel. Platí to zejména pro řetězec “kočka – parazitický prvok toxoplasma – myš”, do něhož se poměrně často zapojujeme. Podle výzkumu biologů je prvok Toxoplasma gondii rozšířen po celém světě a rozmnožuje se v zažívacím traktu kočkovitých šelem. Z jejich trusu se uvolňují mimořádně odolné mikroskopické oocysty, které přetrvávají v půdě celá léta. V těle mezihostitele, jímž bývá myš, divoké prase či jiný teplokrevný obratlovec, se vývojová stadia parazita pomnoží a zapouzdří se v takzvaných tkáňových cystách umístěných v mozku či ve svalech. Tato vývojová stadia prvoka Toxoplasma gondii hostí údajně každý třetí člověk v České republice. “V Německu a ve Francii je to dokonce 50 % lidí a v mnoha afrických zemích až 90 %,” říká profesor Jaroslav Flegr z PřF UK. “Při náhodném pozření oocyst propukne nejprve akutní fáze toxoplazmózy. Ta probíhá většinou jako velmi lehké 26 onemocnění, takže bývá zaměňována za běžnou virózu. Imunitní systém zdravého člověka se s akutní nákazou velmi rychle vyrovná, lidé se uzdraví, ovšem už do smrti zůstanou nositeli tkáňových cyst.”

více


Červi, paraziti - příčina nerozpoznaných diagnóz

Napsáno 25.4.2016

Zkušená praktická lékařka, kandidát lékařských věd, Olga Ivanovna Jelisejevová, už řadu let uzdravuje tisíce svých pacientů. Vzděláním oftalmoložka, v průběhu své 35leté lékařské praxe vedla výzkum nových a netradičních způsobů léčení. Posledních deset let se zabývá diagnostickou metodou vegetativně-rezonančního testování (VRT), a několik jejích knih bylo věnováno prezentaci výsledků z těchto výzkumů. V současné době vede lékařské Centrum pro detoxikaci v Moskvě. Jak ukazuje léčebná praxe O. I. Jelisejevové, mnohá vážná onemocnění, včetně onkologických, mají parazitární příčinu.

Motto: „V našem organismu probíhá zákeřná bitva bez pravidel, ne na život, ale na smrt. Vrazi nejsou jen nemilosrdní, jsou i chytří. Skvěle se přizpůsobili k boji. Nevedou otevřenou válku. Tiše a postupně podkopávají imunitní systém svého hostitele, aby ho později zcela ovládli. A kdo nad kým zvítězí – člověk, nebo jeho vnitřní nepřátelé - paraziti – ten zůstane naživu.“

Předmluva

Vážení čtenáři. Pokud jste již četli moji knihu: „Rakovina-diagnostika a profylaxe“, tak už víte, že se v ní jako červená niť táhnou úvahy o parazitárně-plísňových příčinách různých závažných onemocnění, včetně onkologických. Na ospravedlnění tohoto postoje uvádím tyto důvody:

  • Především velké rozšíření těžko léčitelných nemocí s nejasným klinickým obrazem.
  • Zastaralé a chybné stanovování diagnóz, které vede jen k chronickému průběhu onemocnění, a koneckonců, k předčasnému stárnutí, invaliditě a předčasné smrti.
  • Efektivnost našich metod léčení, založených na zjištění pravých viníků různých novotvarů – totiž parazitů.

Ve většině běžných případů viry představují startovací prvek, bakterie připraví půdu pro příchod těžké techniky plísní a větších parazitů. Pokud vás udivuje vojenský styl poslední věty, není to náhoda. S parazity bojujeme válku na život a na smrt.

více


Svět bez rakoviny – Nový rozměr vraždy

Napsáno 22.4.2016

Léky proti rakovině se ukázaly být neúčinné a rakovinotvorné; experimenty na lidech schválené FDA vedou k úmrtím způsobeným spíše léčivy než rakovinou.

Následující článek se objevil 18. srpna 1973 v novinách Los Angeles Times s titulkem „LÉK“ PROTI RAKOVINĚ ZVANÝ LAETRIL UDEŘIL:

Los Angeles (UPI) – výrobci a distributoři léku zvaného Laetril byli ve středu prezidentem kalifornského oddělení Americké společnosti pro rakovinu označeni jako „šiřitelé lží a stoupenci vyloženého šarlatánství“.

Helene Brownová […] řekla, že FDA testovala Laetril v pravidelných intervalech, získala negativní výsledky a zakázala jeho použití jako léčebného přípravku proti rakovině.

Podle paní Brownové je šarlatánství v léčbě rakoviny „novým rozměrem vraždy“ a dodává, že v současné době existuje 10 forem rakoviny, které mohou být léčeny či kontrolovány pomocí chemoterapie – neboli pomocí léků.

Za necelý měsíc při projevu na národní konferenci ACS o léčení rakoviny prohlásila paní Brownová nekompromisně: „Současné lékařské znalosti umožňují vyléčit sedmdesát procent všech forem rakoviny, pokud je včas odhalena.“

Mluvčí Americké společnosti pro rakovinu nikdy neomrzí věčný mýtus o „prokázaných způsobech léčby.“ O léčbě pomocí chemoterapie mluví beze studu, což ale zřídkakdy činí před těmi, kteří vědí pravdu o statistikách přežití.

Již jsme stručně shrnuli nevalné výsledky dosažené pomocí ortodoxní chirurgie a ozařování. Pověst takzvaných protirakovinných léčiv je však ještě horší. Hlavním důvodem je to, že většina těch současně používaných je vysoce jedovatá nejen pro rakovinu, ale i pro celý zbytek těla. Obecně mají větší smrtící účinek na zdravou tkáň než na maligní buňku.

Každá látka může být toxická, užije-li se v dostatečném množství. Platí to pro aspirin, cukr, Laetril, a dokonce i pro vodu. Ale na rozdíl od těchto látek jsou léky proti rakovině jedovaté nikoliv v důsledku předávkování či vedlejších účinků, nýbrž z primární příčiny. Jinými slovy, jejich jedovatá povaha není tolerována jako cena nutně zaplacená za získání požadovaného účinku, je to sám požadovaný účinek.

více


Ženšen ze Soulu je nadchl, v Česku ho však nesehnali. Začali ho sami dovážet!

Napsáno 20.4.2016

Posílí imunitu, zlepší paměť i sexuální výkonnost. To jsou jen některé účinky ženšenu pravého. Ale není ženšen jako ženšen - poradíme vám, který je nejúčinnější. Přestože v Evropě není ženšen příliš rozšířený, v Asii na něj nedají dopustit. Je jedním z klíčových léků tradiční východní medicíny a lékaři ho ordinovali i čínským císařům.

Nejúčinnější ženšen roste v Koreji

Ženšen pravý roste na několika místech severní polokoule. V medicíně je nejvíc ceněný korejský ženšen, který obsahuje nejvíc druhů saponinů.

Saponiny jsou chemické sloučeniny, které najdeme v mnoha druzích rostlin. V ženšenu pravém se však vyskytuje speciální druh saponinů - ginsenosidy. Tyto léčivé látky neobsahuje žádná jiná rostlina.

Ze všech ženšenů má nejvyšší obsah ginsenosidů korejský ženšen. Tyto jejich účinky považuje úřad KFDA (Korean Food and Drug Administration) za prokazatelné:

  • příznivý vliv na kardiovaskulární systém,
  • posílení imunity,
  • zpomalení stárnutí,
  • zlepšení sexuální výkonnosti,
  • zlepšení činnosti mozku a paměti.

Jestliže na sobě chcete pocítit některý z blahodárných účinků, zvolte přípravky s obsahem nejméně 60 mg/g saponinů. Pokud si vyberete ženšen od české značky Lavivant, máte zaručenou 100% kvalitu - ženšen Lavivant obsahuje nadstandardních 80 až 120 mg/g ginsenosidů.

více


Mladá královna nastupuje! Jmenuje se Moringa...

Napsáno 8.1.2016

Moringa

Že jste ještě o ní neslyšeli? Nevadí. Dovolte nám představit královnu mezi super potravinami. Jmenuje se Moringa olejodárná (moringa olefeira). Jde o zajímavý příklad cizokrajné rostliny, ze které se místní obyvatelé naučili zužitkovat vše - listy, plody, květy či kořen. Původním domovem je jižní podhůří Himalájí, odkud se přes Indii a Arábii rozšířila až do Afriky. Moringa byla známá svými účinky už před tisíci lety.

Moringa - zelená bomba mezi superfoods!

List stromu moringa je mimořádně nutričně hodnotný produkt.  Nadmořská výška a extrémní sucho donutily moringu zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohla vůbec přežít. Díky tomu se v listech moringy nalézá mimořádný nutriční poklad. Moringa má vysoký obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Poměr vitamínů, minerálů a aminokyselin je naprosto unikátní a tělo tyto mikronutrienty využije v maximální míře!

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS