Moringa - rostlina s nejvyšší koncentrací živin na světě!

Moringa Olejodárná je výživový přeborník nabitý více než 90 živinami a 46 antioxidanty. Moringa Olejodárná (Oleifera) je označována jako Strom Elixíru Života a zdraví neboli Zelený Diamant, pochází z Indie, z oblasti kolem Himálají, před 5000 lety už byl zaznamenán v starověkých spisech Hindů. Strom Moringy Olejodárné vyroste 30 cm za měsíc a dorůstá do výšky deseti metrů, produkuje až 2 cm dlouhé, jasno - zelené, oválné listy a lusky.

Moringa Olejodárná je popisována jako víceúčelová, mimořádně výživná, skutečná super potravina u které se dá všechno zužitkovat, a v mnoha oblastech je důležitou součásti základní stravy.

 • Čerstvé sbírané listy ze stromu Moringy Olejodárné, se pak následně suší za nízké teploty. Sušené listy jsou pak drcené do práškové formy.
 • Syrové listy Moringy jsou velmi vydatnou stravou, oblíbené a výživné jsou taky dozrávající plody ve formě zelených lusků, které se jedí vařené, stejně jako květy.
 • Listy a šťáva z listů má hojivé účinky při: problémech s očima, očních alergiích (zevně), předčasnému stárnutí, astmatu, bakteriálních infekcí nadýmání, vysokého krevního tlaku, ztráty krve, bronchitidy, cholery, kolitidy (zánětu tlustého střeva), hemoroidů, cukrovky, průjmu, zánětů, problémů s pamětí, bolestech hlavy, žloutenky, onemocněních jater, šerosleposti, nervozity, revmatismu, bolesti, poruchy sluchu, kurdějí, tuberkulózy, nádorových onemocnění, nevolnosti, neplodnosti, podvýživy, zácpy, virových infekcí, nedostatku životně důležitých látek. Zevně jsou listy moringy dobré na modřiny, na výrony, na akné, rovněž podporují i hojení ran. Moringové listy zemleté na kašičku s kapkou 100% čistého moringového oleje lisovaného za studena - takto lze připravit obklad na hojení ran i na bércové vředy.
 • Semena Moringy Olejodárne jsou lisované za studena a získaný 100 % čistý, nerafinovaný olej můžeme konzumovat - má protizánětlivé vlastnosti, obsahuje velké množství vitamínu a minerálu, mimořádně bohatý na fytonutrienty, plný antioxidantů, používá se taky i pro kosmetický průmysl, nejčastěji pro masáže a aromaterapie.
 • Oblíbenou pochoutkou z dozrálých plodů Moringy Olejodárné jsou pražená semena s velkým obsahem oleje. Semena působí jako projímadlo, protizánětlivě, jako antipyretikum, jako analgetikum (proti bolestem) a napomáhají také při problémech s očima.
 • Lusky (plody) se v Ájurvédě uvádějí především jako prevence a léčba kurdějí.
 • Květy působí jako stimulant, jako posilující a povzbuzující prostředek, prostředek k odvodnění a k podpoře sekrece žluči. Květy vařené s mlékem působí jako afrodiziakum.
 • Prášek z listů Moringy Olejodárné se používá v široké škále potravinových produktů, obsahuje mnoho antioxidantů, antibakteriální, antimikrobiální a protiplísňové látky, může být přidán při každodenní přípravě pokrmu, do pečivá, čaje, mléka, polévky, těstovin, guláše, omáčky a dalších potravin, stačí přidat 1 - 2 lžičky prášku Moringy do nápoje nebo jídla, čímž výrazně zvýšíte jeho výživovou hodnotu přírodní cestou.
 • Produkty z kořene Moringy působí jako antibakteriální, protizánětlivý přírodní prostředek, jako stimulant, a jako velice účinný bylinný přostředek proti nadýmání.
 • Teenageři používají produkty z Moringy Olejodárné jako prevenci při léčbě akné
 • Studenti – aby zůstali vzhůru při studiu
 • Sportovci, pro zvýšení energie a výdrže. (Moringa obsahuje vysoké množství Vitamínu A, C kombinovaných s neobyčejně vysokým obsahem železa, výrazně napomáhá produkci hemoglobinu v krvi. Tím je dosaženo lepšího přenosu kyslíku do svalu, který je nezbytně nutný jak pro sportovní výkony tak i pro obyčejnou existenci. Zvýšené množství transportovaného kyslíku, také zrychluje metabolismus čímž je dosaženo spalování přebytečných tuku v lidském těle.)
 • Dietici využívají Moringu Olejodárnou jako produkt co potlačuje chuť k jídlu
 • Senioři používají Moringu Olejodárnou pro doplnění energie, duševní bdělosti a pro zlepšení zraku.

Stresová povolání: Dnešní svět vyžaduje plné pracovní nasazení od lidí kteří chtějí dosáhnout svých cílů, proto je důležité bránit se proti stresu.

Volné radikály: Poslední výzkumy říkají, že stres je způsobován zvýšenou produkcí volných radikálů v lidském těle. Volné radikály napadají jiné buňky, protože se přirozené snažit se získat další elektron. Zvýšený počet těchto procesu může časem vést k předčasnému stárnutí a k srdečním problémům. Antioxidanty dodávají organismu volné atomy čímž snižují účinek volných radikálu. Moringa Olejodárna s více než 40 antioxidanty ,dodává tělu volné elektrony, díky tomu zpomaluje proces stárnutí a chrání tělo před srdečními příhodami.

Soustředěnost: Moringa je velmi bohatá na vitamín E, obsahuje 2x více Beta-karotenu než mrkev, 9x více železa než špenát a železo je nutné nezbytně pro tvorbu hemoglobinu. Moringa zlepšuje transport kyslíku v lidském těle, což vede k lepšímu okysličení mozku a k jeho lepší funkci, tak je dosaženo mnohem větší soustředěnosti a celkového výkonu vašeho mozku. Správná hladina hemoglobinu taky příznivě ovlivňuje lidský metabolismus.

Zrak: Lidé pracující v kancelářích tráví většinu svého času před obrazovkami počítačů. Touto prací jsou oči mnohem víc zatěžovány a vyžadují také zvýšené množství živin nezbytných pro dobrý zrak. Moringa je bohatá na Vitamín A, a má 2x více Beta-karotenu než mrkev, toto složení je skvělé pro správnou funkci vašich očí.

Kojící matky: Při kojení ženy potřebují mnohem víc živin než obyčejný člověk, listy a lusky stromu Moringy Olejodárné dodávají drtivou většinu nezbytně nutných živin, jsou to : Vitamíny, minerály, proteiny, karotenoidy a sacharidy a to vše v 1 výrobku. Moringa obsahuje14x více vápníku než mléko, proto při užívání Moringy matka poskytuje svému dítěti jen to nejlepší. Neobyčejně vysoký obsah železa a Beta-karotenu zvyšuje obsah hemoglobinu v krvi. Díky vysoké hladině hemoglobinu se zlepšuje transport kyslíku po lidském těle, urychluje se metabolismus a také zoceluje lidskou imunitu.

Ženy středního věku: Lidé ve věku 40, 50 let a potřebují spoustu vitamínu pro zachování normální funkce organismu. Hlavně ženy ve středním věku trpí mnoha zdravotními problémy kvůli velkým psychologickým a hormonálním změnám.

Menopauza: Těžké období pro každou ženu je menopauza. Přesto je však dobré předcházet příznakům pomocí správné výživy. Správně vyvážený přísun živin dává tělu více možnosti správně se vypořádat s estrogeny. Během menopauzy tělo také potřebuje spoustu železa a vápníku kvůli nepravidelnému krvácení a změně hormonů. To také způsobuje podrážděnost až dlouhodobé stresové stavy.

Silné Kosti: Po ukončení menopauzy zůstávají ženy oslabené to se týká i kostí které pak mají nedostatek vápníku a kostní tkáně, dochází dokonce i k onemocněním jako je např. Osteoporóza. Když má tělo nedostatečný denní přísun vápníku, začne ho odebírat z kostí a zubů. Moringa je řešením zamezení takovému oslabení kosti, díky vysokému, 100% přírodnímu obsahu vápníku,  který je okamžitě vstřebáván do lidského organismu. Moringa samozřejmě poskytuje i další velmi důležité minerály, například hořčík který zamezuje špatným náladám po menopauze, pomáhá předcházet úzkosti a podrážděnosti.

Osteoporóza: Lidské tělo potřebuje vápník k běžné existenci, nicméně po 50 letech života se vápník vstřebává hůře, a při nedostatku vápníku v denní stravě tělo odebírá z kostí a zubu. Pokud je v těle takový nedostatek vápníků, často to vede k onemocněním kostí, nejčastějším je Osteoporóza neboli řídnutí kostí. Při užívání Moringy dodáváte tělu mnoho vápníku a snadno se vyhnete tomuto  onemocnění.

Imunitní Systém: S věkem se lidská imunita oslabuje, tělo je pak náchylnější k různým onemocněním a je mnohem těžší vyléčit i obyčejnou chřipku. Můžete však oslabení imunity přecházet pomocí správné výživy. Moringa obsahuje neobvykle vysoké množství železa a Beta-karotenu které zvyšují hladinu hemoglobinu, což vede k posílení lidské imunity.

Zvýšení fyzické energie, mentální a emoční rovnováha, rychlejší zotavení s desítkami vitamínů a minerálů, nutričně bohaté mateřské mléko, zdravé krevní hladiny cukru v krvi a obsahu cholesterolu, k upravení krevního tlaku, zvýšenou flexibilitu, lepší smyslové vnímání, lepší spánek, lepší paměť, snížení deprese a úzkosti - to je jen malý kousek z mnoha dalších výhod Moringy Olejodárné, možnosti jsou nekonečné!

Při používání Moringy Olejodárné jako potravy, je výhodou dlouhá trvanlivost potravin z ní vyrobených. Moringové látky, mohou čistit znečištěnou vodu od bakterií a virů.

Raw Moringa Olejodárná je komplexní přírodní zdroj silných antioxidantů, vitamínů, minerálů, a bílkovin, obsahuje více než 90 živin:

 • 10 vitamínů (Vitamin A (beta-karoten) - napomáhá udržet dobrý zrak, zdravou pokožku a imunitní systém., vitamín B1 (thiamin), vitamin B2 (riboflavin), vitamín B3 (niacin), vitamin B6 (Pyridoxine), Vitamin B7 (biotin), B-komplex živiny obsahující kyseliny listové pro správný růst plodu u těhotných žen, vitamin C (kyselina askorbová), Vitamin D (cholekalciferol), vitamin E(tokoferol) a vitamín K), - všechny mají klíčovou roli v buněčném metabolismu.
 • mají vysoký podíl nenasycených mastných kyselin Omega 3,6 a 9. Omega 3 a 6 napomáhají funkci mozku, napomáhá snížit pravděpodobnost získání kardiovaskulárních onemocnění, napomáhá posilovat imunitní systém), Omega 9 - napomáhá podporovat kardiovaskulární zdraví a stabilizovat hladinu cholesterolu v těle.
 • 8 minerálů (železo, zinek, hořčík, draslík, fosfor, vápník, měď a mangan). Minerály jsou velmi důležité ve stravě člověka a každý z nich funguje na různých úrovních v těle, ať už sou to buňky, orgány, tkáně, nebo tělo jako celek
 • stopové prvky a fytoživiny,
 • 28% proteinu,
 • 36 protizánětlivých látek,
 • 18 aminokyselin (esenciální i neesenciální): lysin - pro správný růst a vývoj kostí, zejména v případě kojenců a batolat, valin - pro podporu metabolismu svalů a růstu tkání, methionin, leucin - pro udržení hladiny cukru v krvi pod kontrolou, isoleucin, fenylalanin, threonin - napomáhá udržovat rovnováhu bílkovin v těle, tryptofan, tyrosin, arginin, histidin, atd.,
 • 46 silných antioxidantů, jako jsou karotenoidy, cytokininy, chlorofyl, flavonoidy, polyfenoly, xanthins, a rutinu, jakož i luteinu pro optimální zdraví očí.

Malé srovnání obsahu Moringy Olejodárné (v poměru 1 : 1 gramů):

 • 14 krát více vápníku než mléko
 • 9 krát více železa než špenát
 • 7 krát více vitamínu C než pomeranč
 • 4 krát více draslíku než banán
 • 4 krát více vlákniny než máji ovesné vločky
 • 2 krát více vitamínu A než mrkev
 • 2 krát více proteinu než vejce nebo jogurt.

Celková nabídka přípravků z Moringy.

Napsáno 11.5.2016
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS