Melatonin - hormon tmy a spánku

Napsáno 13.11.2015

Melatonin je v posledních dekádách v centru pozornosti badatelů i farmaceutických firem, protože má dalekosáhlé účinky na stav celého organismu. Melatonin se účastní koordinace denních rytmů a spánku. Jeho hladina v krvi se za normálních okolností zvyšuje po nástupu tmy a vrcholí uprostřed noci, aby podpořila spánek. Nedostatek melatoninu způsobuje nespavost. Podívejme se, jak rozsáhlé účinky má melatonin, hormon, který vytváří endokrinní žláza šišinka.

Laboratorní i klinická pozorování ukazují, že melatonin má velmi rozsáhlé účinky na velké množství fyziologických funkcí: ovlivňuje oběh krve, krevní tlak, tělesnou teplotu, metabolismus cukrů, tuků i bílkovin. Ovlivňuje produkci pohlavních hormonů, imunologické reakce organismu, průběh stárnutí, chování i psychologické reakce. Na základě některých laboratorních nálezů začal být melatonin prezentován ve vědeckém i bulvárním tisku jako téměř zázračný hormon ovlivňující stárnutí, nádorová onemocnění a imunitu.

Zázračný melatonin

Za nejvýznamnější jsou považovány jeho synchronizační, imunostimulační a antioxidační účinky. Podávání melatoninu pacientům na klinikách potvrdilo, že může být s úspěchem použit při léčení poruch spánku, zejména však u slepých osob a u pacientů s neurologickými potížemi. Experimentálně a dobrovolně užívali melatonin i účastníci světového fyziologického kongresu v Austrálii, aby pomohli při ověřování jeho účinků při odstraňování tzv. "jet lag symptomů" – přechodného zhroucení biologických rytmů způsobeného přeletem několika časových pásem.

více


Klokan - nejlepší kolagen na klouby. Budete ho chtít?

Napsáno 26.9.2015

Napadá mne hezký slogan ´Užijte si skoků bez obavy z roků´. Ale teď trochu vážně. České lékárny rozhodně nemají nouzi o kolagenové přípravky na klouby. Podívali jsme se jim však na složení a došli jsme k závěru, že tohle se dá opravdu hodně zlepšit, protože náš zákazník nám zato stojí. A navíc spokojený zákazník se vrací, a to je to nejdůležitější. Povedlo se to, protože je tady Klokan, jak říkáme my - ten nejlepší kolagen pro klouby v českých lékárnách. Nevěříte? Máme k tomu mnoho důvodů.

Klokan pro kloubyTak především KlokanTM není jednosložkový, jako většina kolagenových přípravků pro klouby na českém trhu, ale rovnou třísložkový. Vyrobit modernější a sofistikovanější přípravek byl pro nás úkol číslo jedna. Každý typ kolagenu má totiž své posláni a svojí funkci. V případě Klokana je to jednoduché - první složkou je kolagen typu I z mořských ryb a je určen pro úpony, vazy a šlachy. Druhou složkou je kolagen typu II z rejnoků, který je naprosto ideální kloubní výživou. Třetí složkou je nativní kuřecí kolagen, který podporuje vlastní imunitu kloubů, a to je důležité pokud je v kloubech zánět.

více


Hnojivo na vlasy objeveno a skutečně existuje!

Napsáno 9.9.2015

Reklamy na vlasové přípravky jsou mnohými vnímány jako vlasové porno. Proč? To proto, že sami takovou krásnou, bujnou a lesklou kštici nemají. Mít tak nádherné vlasy jako z reklamy není totiž vůbec jednoduché. Musíte se o vlasy pravidelně starat, musíte pořád chodit ke kadeřnici a o speciálních a drahých vlasových přípravcích ani nemluvě.

více


Oxalicum - zázračný poklad pro imunitu

Napsáno 18.8.2015

Doplňky stravy Gynerol, Ventricol a Speratol jsou jedinečné produkty na českém lékárenském trhu, které obsahují účinnou látku Oxalicum. Tato látka má příznivý vliv na imunitní systém a velmi se osvědčila hned díky několika pozitivním účinkům: zamezuje růstu nádorů procesem apoptózy a současně detoxikuje organismus, čímž přispívá k lepší snášenlivosti chemoterapeutické nebo radioterapeutické léčby. Dále stimuluje aktivovanou subpopulaci B-lymfocitů, a tím podporuje antiinfekční imunitu. Užívání Oxalicum také normalizuje hodnoty klinického a biochemického krevního obrazu, přičemž působí zcela přirozeně, a tedy nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Ideální denní dávka je 50 mg denně. Přečkejte nejen letošní zimu bez nemocí i vy!

více


Chcete mít ideální postavu do plavek? „Vyčůrejte“ svoje kila nadváhy!

Napsáno 2.6.2015

Zvýšená konzumace sacharidů může ve vašem organismu podpořit zadržování tekutin. Chcete se svých přebytečných kilogramů zbavit?

Jak na rychlý kilogramový úbytek?

Rada je na první pohled velmi jednoduchá: omezte množství sacharidů, hlavně cukrů v jakékoliv formě! Budete pravděpodobně více chodit na toaletu na malou stranu, ale viditelně vám to může pomoci. Je důležité, aby toto omezení nebylo dlouhodobé. S těmito názory se ztotožňuje i Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc.

více


Zapomeňte na striktní diety a myslete na své zdraví!

Napsáno 12.1.2015

Na začátek pár tipů, jak rozhodně nehubnout. Pokud vás napadlo, že nadbytečná kila shodíte prostřednictvím některé z nezdravých diet, raději od svého záměru upusťte. Jistě, existuje spoustu „zaručených“ metod, jak zhubnout 10 kg během pár dní, ale všechny extrémní diety končí jojo efektem a vyčerpaným organismem. A nic takového přece nechcete. Vaší prioritou je zdravé a přirozené hubnutí bez jojo efektu.

Klíčem k úspěchu je radikální změna životního stylu. Schválně si sepište seznam aktivit, které během dne vykonáte. Máte pocit, že pro svou fyzickou kondici děláte maximum? Nemusíte trávit dlouhé hodiny v posilovně, nicméně změna jídelníčku a pravidelné procházky v parku (a ještě lépe jogging s partnerem, nebo alespoň se psem) jsou tím pravým ořechovým.

Nakopněte svou proměnu přírodním doplňkem stravy Slimax

Pohráváte si s myšlenkou, že dáte tělu impuls pomocí některého z přípravků na hubnutí, kterých je na trhu jak máku? Zadržte a přestaňte vyhazovat peníze za „zázraky“, které mají v lepším případě placebo efekt (v tom horším negativní dopad na fungování organismu).

více


Zázračná houba - Žampion brazilský

Napsáno 15.10.2014

Změny počasí, teplotní výkyvy, stres, nevyvážená strava, špatný spánkový režim a nedostatek vhodné pohybové aktivity narušují harmonii organismu a oslabují jeho imunitu.

Stále agresívnější viry, které mnohdy „nasedají” na „terén”, kde je narušena harmonie mezi mikroorganismy obývajícími lidské tělo zevnitř i zvenčí, využívají sezónních změn a člověk jejich útokům snáze podléhá. Zdravý je ten organismus, který se dokáže v pohodě přizpůsobit. To ovšem vyžaduje, aby byla průběžně udržována přirozená rovnováha mezi tzv. mikrobiomem, tedy souborem všech mikroorganismů, které v těle žijí, a imunitním systémem těla. Musíme si uvědomit, že se nejedná jen o střevní bakterie, ale i o další mikroorganismy jako jsou kvasinky, plísně a dokonce někdy i prvoky, které jsou tzv. komensály, tedy „spolustolovníky” na tom, co sníme. Člověku – svému hostiteli - většinou při látkové výměně prospívají, někdy však mohou i škodit.

více


Skvělý sportovní nápoj 100% kokosová voda

Napsáno 29.8.2014

 100% kokosová voda získaná z mladých zelených ořechů z Filipín nebo Thajska. Kokosová voda je jedním z největších zázraků této planety. Voda se do skořápky dostává dlouhou cestou skrze vlákna stromu, je bohatá na minerální látky, neobsahuje tuk ani cholesterol. Díky přirozené rovnováze draslíku a sodíku hydratuje lépe než sportovní nápoje, napomáhá správnému spalování, tedy i rychlejšímu hubnutí a výrazně posiluje lidskou imunitu.

Kokosová voda jako skvělý sportovní nápoj

Kokosová voda je ideální variantou pro lidi, kteří mají rádi sport a vyhledávají přírodní cestu hydratace a doplnění energie. Kokosovou vodu doporučujeme pít před, během a po cvičení, tělo tak získá přírodní energii pro ten nejlepší výkon. Po cvičení vás kokosová voda dostatečně hydratuje a napomůže regeneraci organismu. Pokud sportujete, kokosová voda rozhodně nesmí chybět u vás v domácnosti. Kokosová voda je velmi populární u sportovců na celém světě. Pijí ji nejen běžci a atleti, ale všichni sportovci, kteří vyhledávají 100 % přírodní cestu hydratace a doplnění energie.
Kokosová voda je přírodní izotonický nápoj, který obsahuje životu důležité elektrolyty. Ty ovlivňují množství vody v našem těle, kyselost organismu (pH), svalovou činnost a další důležité procesy v lidském těle. Při zvýšené fyzické námaze - tedy při pocení, vylučujeme elektrolyty, které musíme následně doplnit tekutinami. Elektrolyty (draslík, sodík, vápník a hořčík) na sebe váží vodu a tím hydratují tělo po stránce tekutin lépe než čistá voda. Pokud chcete dosáhnout stejného výsledku se sportovními nápoji, musíte jich vypít třikrát více. Každý sportovec také dbá na dostatečné množství draslíku ve svém jídelníčku,  Kokosová voda obsahuje více draslíku než banán a dokonce 15 krát více než sportovní nápoje. Kokosovou vodu pijí sportovci jako Bryan Clay, Kevin Garnett, Kelly Slater.... budete dalším i vy ?

více


Sušené kozí mléko - nápoj pro alergiky

Napsáno 21.2.2014

Zkušení lékaři, odborníci na zdravou výživu velmi, litují, že u nás došlo po válce k totálnímu úpadku chovu koz. Kozí mléko je biologicky velmi významná tekutina, která má odlišné složení než mléko kravské.

Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny (kasein, albumin,globulin), lehce stravitelné tuky, minerální soli Ca, K, Mg, Na, P, stopové prvky Cu, Zn, Mn, Ti, Cr, relativně méně Fe, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E, dále kyselinu listovou a 8 enzymů. Při vzniku dětských alergii se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléku.

Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je povětšinou snášeno bez problémů jak u dětí, tak u dospělých.

Sušené kozí mléko dodávané společností Olimpex je vyráběno v Holandsku z čerstvého kozího mléka vyprodukovaného ve šlechtěných chovech na biologicky zdravých pastvinách.

Mléko je ošetřeno předepsaným způsobem, tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční a výživné hodnoty ani jeho gastronomická kvalita netrpí pachem, který bývá v malých chovech u kozího mléka běžný. Neobsahuje žádné přísady, pouze je zbaveno vody do hodnoty v sušině 5 %. Kozí mléko není vhodné jako jednostranná strava pro kojence do jednoho roku stáří zejména pro nižší obsah železa. Naopak je vhodné jako součást dětské stravy po jednom roce věku dítěte, pokud je chuť a zdraví jedince v pořádku.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS