Cordyceps - poklad Tibetu

Napsáno 8.10.2013

MycoMedica prodává pravý Cordyceps sinensis (testováno v německé nezávislé laboratoři). Jedná se o extrakt z fermentovaného mycelia, který je až 20x silnější než pouze sušený cordyceps. Díky šetrnému způsobu zpracování si ale zachovává stejný poměr účinných látek jako sušená forma. Pouze je silnější, tudíž účinnější.

Tradiční lékaři používali cordyceps pro posílení ledvin a plic. Ledviny, chápeme-li je podle tradiční čínské medicíny, jsou skladištěm prenatální a postnatální esence Jing. Esence je ve své podstatě materializovanější Qi. Je nejjemnější tělesnou hmotou, která tvoří základ všech tkání. Napomáhá růstu, vývoji a reprodukci. Část esence dostáváme od rodičů – té říkáme prenatální esence a část tzv. postnatální esenci si tělo vyrábí ze vzduchu a potravy. Říká se, že v prenatální esenci je přímo odražena esence tří generací. S esencí je trochu problém. Prenatální esenci Jing (tu získanou od rodičů) si můžeme doplňovat jen velmi těžce. V podstatě od narození nám neustále ubývá. Dala by se přirovnat ke svíčce. Když dohoří, tak život končí. A právě cordyceps má tu výjimečnou vlastnost, že umí doplňovat esenci Jing.

více


Fitness Barley - s energií bez kofeinu!

Napsáno 9.9.2013

Tak jako každý stát na světě má své náboženství, zvyky a rituály, tak i každý člověk má své chutě, chtíče a potřeby. Angličané nevynechají čaj o páté a Japonci se nebojí zvýraznit chuť svého jídla nahlas, také vy si rádi sednete ke své oblíbené kávě a vykouříte si cigaretu anebo nekouříte a nepijete kávu a začínáte hledat své rituály.

Cítíte se vyčerpaní, máte pocit, že vám práce přerůstá přes hlavu, už nemůžete vydržet ten nápor, který ve vás vyvolává vaše okolí, nejraději byste vše hodili za hlavu a běželi někam hodně daleko, ale nemáte na to prostě sílu. Vaše strava je zdravá a pestrá, nepijete kávu, ani nekouříte, rádi si zasportujete a i při každodenním stresu a shonu se snažíte najít si alespoň malou chvilku pro sebe.

Pokud jste ještě nenašli svůj vlastní rituál, ale našli jste si chvilku sami na sebe, vymysleli jsme pro vás jedinečný produkt Fitness Barley, v překladu Fitness Ječmen.

více


Fitness Coffee - dokonalý požitek ze zdravé kávy!

Napsáno 9.9.2013

Žijeme rychlý život, plný náhlých změn, stresu a nejistoty, snažíme se podávat někdy neskutečné výkony, ale často přitom přestáváme myslet na sebe a na své tělo. Nedostatečně odpočíváme, špatně se stravujeme, a potom naše tělo strádá. Někdy se stane, že si řekneme dost a uvědomíme si, že s tímto životním stylem chceme skončit. Často nevíme, kde vlastně máme začít, a snažíme se vyhledávat odbornou pomoc. Odborníci nám řeknou, co všechno děláme špatně a musíme si spoustu věcí, které máme rádi, odepřít. Mezi nejčastější pochoutky, se kterými máme skončit, patří káva, náš oblíbený zdroj energie, chvíle pohody.

Když si představíme, že bychom se toho měli vzdát, nechce se nám se zdravým životním stylem začít a většinou se opět vrátíme k předešlému stereotypu. Ano i takové jsou lidské osudy, jenže i přesto se můžete rozhodnout, najít si vlastní cestu a začít žít váš spokojený život.

I my jsme si řekli dost a vymysleli jsme pro vás zdravou kávu. Představte si, že nastartujete váš den s kvalitní italskou kávou v kombinaci s prospěšnými účinky na váš organismus.

Naše společnost uvádí na trh ojedinělý produkt, který nejenže posílí vaše tělo a imunitu, ale očistí ho od nežádoucích látek a dodá vám patřičnou energii. Tato káva je určená nejen pro všechny milovníky sportu a zdravého životního stylu, ale také pro ženy i muže, kteří si rádi pochutnají na kvalitní kávě.

více


Jak zatočit s únavou, posílit imunitní systém a být stále mlád?

Napsáno 29.8.2013

Zdá se, že v zemi karnevalů mají jasno. Tím nemyslíme jen sluncem zalité pláže, ale fakt, že vitální obyvatelé Brazílie již po několik staletí využívají blahodárných účinků guarany v jejich každodenním životě. Tato rostlina pochází z „největší lékárny světa“, z Amazonského pralesa. Původní obyvatelé ji považovali za léčivý dar Bohů, protože rozemletá semena guarany jim dodávala vitalitu a ochraňovala je před mnoha nemocemi. Nazvali ji: „Elixír dlouhověkosti“.

My ji známe spíše jako přírodní stimulant, který je určen především pro sportovce, studenty a řidiče, protože obsahuje guaranin (přírodní kofein), ale její působení je daleko širší díky všem látkám, které obsahuje (vitamíny: C, PP, B1, B2, minerály: vápník, železo a další biologicky aktivní látky).

více


Zlato jménem orčata – nápoj, který si určitě oblíbíte!

Napsáno 21.8.2013

Během století byla orčata používaná jako občerstvující, přírodní, zdravý a energetický nápoj, který má navíc pozitivní vlastnosti podporující trávení. Neobsahuje lepek ani cholesterol. Je bohatá na uhlohydráty, lipidy a proteiny, včetně různých minerálů a vitaminů.

Během století byla orčata používaná jako občerstvující, přírodní, zdravý a energetický nápoj, který má navíc pozitivní vlastnosti podporující trávení. Neobsahuje lepek ani cholesterol. Je bohatá na uhlohydráty, lipidy a proteiny, včetně různých minerálů a vitaminů.

více


Čufa - zdravá novinka ze slunného Středomoří!

Napsáno 21.8.2013

Čufa (lat. Cyperus esculentus) je drobná podzemní hlíza hnědé barvy se zvrásněným povrchem připomínající malý seschlý lískový oříšek. Vyznačuje vysokým obsahem vlákniny, vitamínů, minerálů, proteinů a přírodního cukru.

Čufa neobsahuje cholesterol ani lepek a má velmi nízkou hladinu sodíku (tudíž je prospěšná i pro těhotné ženy, atd.). V současné době se čufa pěstuje především ve Španělsku, a to zejména v okolí Valencie, odkud také naše čufa pochází.

Využití čufy v domácnosti:
  • v čerstvém stavu jako skvělá zdravá svačina sladké chuti (výborná také po namočení do vody)
  • jako základ pro přípravu müsli (v současné době velmi populární v Něměcku a ve Švédsku)
  • jako základ pro výrobu nápoje zvaného „Horchata“ (Bio orčata)
Komerční využití:
  • jako základ pro výrobu mouky (Bio mouka)
  • jako základ pro výrobu panenského oleje (Bio olej z čufy)
  • jako základ pro výrobu dalších výrobků – kosmetické produkty, paté, atd.

Původ:
První zmínky o čufě se datují cca před 4 tis. lety, kdy byla pěstována ve starém Egyptě v deltě Nilu. Existují spisy, které ukazují, že v 5. století před naším letopočtem byli obyvatelé Nilu zamilovaní do „bílého nápoje“ vyrobeného z čufy rostoucí na březích řeky.

více


Jak podpořit mužskou plodnost?

Napsáno 4.8.2013

Kvalita spermií se celosvětově zhoršuje. Odborníci vycházejí ze skutečnosti, že přibližně 40% světové mužské populace má v současné době narušené spermie. V mužské plodnosti hraje kvalita spermií rozhodující roli.

Toužíte po miminku, přejete si ho, těšíte se. Je frustrující, že teď, když už se jeho příchodu nebráníte, ono stále nepřichází. Počítáte si plodné dny a snažíte se je s partnerem maximálně využít. Z radostné záležitosti, kdy hodláte na svět přivést nový život, se stává nepříjemná a smutná povinnost. Mnozí muži to navíc vzdávají, jsou rozmrzelí a už vůbec nemají chuť absolvovat pro ně nepříjemná vyšetření.

Nemůžeme se jim divit. Smutným a obecně známým faktem totiž je, že cca 40% mužů má nějakým způsobem narušené spermie, což logicky snižuje jejich plodnost. Který muž by chtěl patřit do této skupiny a radostně by si šel pro potvrzení této nepříjemné skutečnosti? Žádný – ani ten váš…

více


Energy - pomozme tělu jarní očistou!

Napsáno 1.3.2013

Naše životní prostředí a potravní řetězce jsou kontaminovány cizorodými látkami - od těžkých kovů, přes organické látky až po antibiotika - které nám sice nezpůsobí akutní otravu, ale ukládají se v organismu. Naštěstí tu máme Cytosan, pomocníka „par excellence“, který umí škodlivé látky na sebe navázat a s nimi také opustit naše tělo. Výrazně tak uleví lymfatickému systému, vylučovací funkci ledvin a hlavně detoxikační kapacitě jater. S tím jde ruku v ruce zlepšení funkcí regulačních systémů. Tedy nervového, hormonálního a imunitního, které jsou opravdovými strážci našeho zdraví a života.

více


Maqui - přeborník ORAC

Napsáno 23.1.2013

Jedinečná temně fialová bobule, která má v průměru 4 - 6 mm, roste v odlehlých místech Patagonie, v jednom z nejčistších a nejúrodnějších míst na Zemi. Jedná se o malý, stále zelený strom s měkkou kůrou, dosahující výšky 4 - 5 metrů. Léčivé účinky Maqui Berry objevili patagonští indiáni z kmene Mapuche, kteří tuto bobuli po století využívali k léčebným účelům. Maqui je také známa jako "chilský wineberry", a místně jako maqui, maquei, queldrón, ach, koelon a clon. Maqui berry má mezi druhy ovoce výrazně nejvyšší antioxidační účinky. Předstihuje v tomto směru, a to až třikrát ovoce Açaí nebo čínskou Goji berry, které byly považovány za dosavadní rekordmany. Podle některých vědeckých výzkumů je právě dostatek antioxidantů základem dobrého zdraví a dlouhověkosti.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS