Brusinky a jejich přínos u zdravého životního stylu

Napsáno 17.1.2013

Stav močového měchýře a močových cest trápí řadu pacientů. V počátku zdánlivě nekomplikovaný průběh často končí jako dlouhodobě obtěžující a úporná komplikace.

Stejně tak je tomu i v případě mužů, kde se problémem stává prostata. Uvedené problémy během života prodělá až 50% žen a 10% mužů. Polovina žen má přitom zkušenost s více opakovanými epizodami. Také komplikacemi trpí nejvíce sexuálně aktivní jedinci, kde jsou původcem sexuálně přenosná onemocnění.

více


Přípravky k antioxidační ochraně a výživě očí - řada OCUVITE®

Napsáno 9.12.2012

Kvalita života znamená uchovat si sílu zraku

Lidské oko je jeden z nejúžasnějších a nejsložitějších výtvorů přírody. Vidět a vnímat okolí nám umožňuje složitá metabolická výměna, která funguje správně pouze tehdy, jestliže je zajištěn dostatečný přísun potřebných živin.

Přípravky řady Ocuvite® jsou k dostání v každé lékárně. Mohou být též dobrým tipem na dárek pro Vaše blízké.

Ocuvite® Complete

Nový doplňek stravy Ocuvite® Complete byl vyvinut na základě vědeckých poznatků, abyste si udrželi svůj zrak dobrý i s přibývajícím věkem.

Ocuvite Complete® obsahuje omega 3 mastné kyseliny pro udržení dobrého zraku. Lutein a zeaxanthin zase pomáhají vytvářet ochranný makulární pigment, který filtruje škodlivé modré světlo. Antioxidanty a zinek pomáhají neutralizovat volné radikály a redukují oxidační stres.

více


Hubnutí po třicítce. Proč pokusy většiny žen selhávají?

Napsáno 4.12.2012

Máte stále stejné stravovací návyky, avšak kalhoty je stále těžší dopnout? Chyba nemusí být vůbec na Vaši straně. Stojí za tím ubývající hormony.

V důsledku hormonálních změn dochází ke snížení spotřeby kalorií a zpomalení metabolismu. Proto tělesné proporce nabývají na objemu, což vede k úpadku Vašeho sebevědomí a celkovému nepohodlí.

Hlavou se Vám honí myšlenky na diety a hladovění. Prosím, neuchylujte se k tomuto řešení. Přiznejte si konečně, že vedou pouze ke zpomalení metabolismu a následnému jo-jo efektu.

Říkáte si, „co mám tedy dělat“?
Správná výživa a optimální sportovní aktivita je omílána stále dokola, avšak Vy krom toho potřebujete něco navíc. Potřebujete zpátky svoje hormony!

Jak se ale vyznat v doplňcích stravy a jak si vybrat ten pravý?
Jistě si vzpomínáte na teleshoppingové reklamy, které se Vám snažily prodat své koktejly a tablety, které „zaplácly“ žaludek, díky následnému zapití každé tabletky litrem vody, nic víc. Nachytala jste se? Nevadí, nyní buďte chytřejší.

Novinkou je přírodní výrobek od Italské firmy Zuccari.
Ta se již po několik let specializuje na řešení ženských problémů, jako jsou:

 • celulitida,
 • záněty močového měchýře,
 • vaginální mykózy.

více


Jak pomoci krvetvorbě?

Napsáno 21.11.2012

HemoplusBledá pleť, únava, slabost, omdlévání, bušení srdce, hučení v uších, bolesti hlavy, závratě a někdy i dušnost. Všechny tyto projevy jsou známkou chudokrevnosti, kterou bychom určitě neměli podceňovat.

Je vhodné navštívit včas lékaře, protože je zapotřebí nejprve určit příčinu anémie a teprve poté nasadit cílenou léčbu. I za běžnými stížnostmi na nekvalitní lomivé nehty a vypadávání vlasů lze vystopovat jako možnou příčinu anémii.

Kde vzniká problém?

Transport kyslíku mají na starosti červené krvinky, v nichž se váže na červené krevní barvivo, které se nazývá hemoglobin. Máte-li anemii, krev obtížně získává dostatek kyslíku a nemůže jej pak distribuovat do svalů, mozku a do dalších orgánů. Moderní strava, spojená s konzumací průmyslově připravovaných potravin, bývá často nevyvážená. Ze střeva se pak nevstřebávají potřebné látky pro výstavbu červených krvinek a dochází k nutriční anémii, která je spojena s nedostatkem železa, jenž je základní složkou hemoglobinu. Existuje ještě řada dalších příčin chudokrevnosti, které jsou součástí mnoha jiných poruch či nemocí.

více


Sužuje vás atopický ekzém? Máme pro vás nový způsob řešení

Napsáno 2.11.2012

I v České republice se dají najít ojedinělé příběhy lidí, kteří díky svému životnímu příběhu začnou pomáhat druhým lidem. Dnešní rozhovor bude zajímat především lidi trpící atopickým ekzémem.

Přinášíme Vám rozhovor s člověkem, který coby atopik tak dlouho bezvýsledně hledal pomoc u lékařů, až se rozhodl pomoci si sám. Podařilo se mu dlouhodobým studiem rozdílu mezi zdravou a atopickou pokožkou, konzultacemi s dermatology, farmaceuty a lékaři podporující alternativní medicínu vyvinout a vyrobit ucelenou řadu výrobků, které se věnují péči o problematickou pokožku atopiků zvenku i zevnitř. Protože testoval všechny výrobky sám na sobě, mohl najít ideální řešení. K rozhovoru jsme pozvali Martina Fukse, který stojí za vznikem řady Protopan.

Martine, co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodl vyvinout a vyrobit přípravky pro pomoc atopikům?
Protože jsem sám atopik. Od dětství trpím atopickým ekzémem, který ve své rozvinuté fázi pokrývá zhruba 30% mého těla včetně míst, která jsou nejvíc vidět - víčka, obličej, krk, prsty, loketní a kolenní jamky. Jediná léčba, kterou jsem od lékařů za ta léta dostal, byly kortikoidy, které však mají řadu vedlejších účinků. V r. 2009 se navíc začal prudce zhoršovat můj celkový zdravotní stav, který se následně přes všechna vyšetření a medikace nijak nelepšil. Začal jsem tedy hledat jiné cesty.

více


Hlíva ústřičná a probiotika = ideální spojení pro posílení organizmu

Napsáno 16.9.2012

Odborníci už mnoho let mluví o obdivuhodných zdravotních účincích hlívy ústřičné. Tato výjimečná houba je bohatým zdrojem celé řady přírodních, lidskému organizmu prospěšných látek. Radí ji proto začlenit do našeho běžného jídelníčku, stejně jako doporučují také užívání probiotik.

Probiotika jsou potřebná pro zachování zdravé střevní mikroflóry, kde se rozhoduje o ochraně 70 % buněk imunitního systému.

Hlíva – koktejl zdraví prospěšných látek
Hlíva ústřičná obsahuje širokou škálu látek potřebných pro organizmus. Je zdrojem betaglukanů, které jsou schopné doslova probudit buňky imunitního systému. Aktivují makrofágy, které pohlcují cizorodý materiál včetně mikroorganizmů a plní i další obranné úkoly. K akci jsou povzbuzeny i bílé krvinky – lymfocyty. Bez nich bychom těžko bojovali proti chorobám. Hlíva nám také poskytuje řadu vitamínů, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky, a tím podporuje správné fungování našeho organizmu.

více


Arkokapsle – přírodní fytoterapie z Francie

Napsáno 20.8.2012

Arkokapsle jsou kapsle čistě rostlinného původu. Obsahují prášek z aktivních částí léčivých rostlin rozemletých na mikročástice. Tento prášek se zpracovává patentovanou technologií "cryogrinding" tj. rozmělněním suché části rostliny za velmi nízké ( -196 stupňů C) teploty bez přístupu vzduchu.

Tento prášek zaručuje přenos všech aktivních rostlinných látek do našeho těla.

Samotné kapsle jsou 100% rostlinného původu, bez obsahu želatiny.

Arkokapsle mohou užívat také děti od 7 let věku, je pouze nutné upravit dávkování ( 1 kapsli na 20kg tělesné hmotnosti). V těhotenství lze užívat až v druhém trimestru tj. od konce 3. měsíce. Kojící ženy by se měli poradit s dětským lékařem.

více


Schindeleho minerály - jedinečná přírodní kombinace 34. minerálů

Napsáno 13.8.2012

Schindeleho minerály

Schindeleho minerály (Schindele's Mineralien) jsou vyjímečný přírodní produkt s velkým množstvím minerálů a stopových prvků. Schindeleho minerály - „prahorninovou“ minerální mouku nenamíchala žádná laboratoř, ale sama příroda. Díky kombinaci 34. minerálních látek a dalších stopových prvků jsou Schindeleho minerály mnohostranně použitelné a zároveň vysoce účinný prostředek.  Jsou zejména používány a vhodné jako pomocník při následujících problémech:

Vnitřně - jako minerální nápoj
 • dna, revmatismus, osteoporóza, polyartritida
 • cukrovka, vysoký či nízký krevní tlak
 • překyselení, žaludeční a střevní poruchy, plynatost
 • jako prevence srdečních příhod a cévních problémů
 • při akutních i chronických zánětlivých onemocněních
 • svalové křeče, bolesti zad a hlavy, migrény, neuralgické bolesti
 • únava, depresivní stavy, zlepšení koncentrace
 • bércové vředy, hemeroidy
Zevně - jako pleťové masky, obklady, minerální koupele
 • při kožních potížích a hnisavých kožních procesech (akné)
 • lupénka (psorias)
 • při menstruačních potížích, svědění, vyrážky
 • neuralgické bolesti, bolesti zad poúrazových stavech
 • jako jsou zlomeniny kostí, vykloubeniny a výrony,
 • křečové žíly

více


Slávka jedlá – jednička pro bezbolestný pohyb

Napsáno 13.8.2012

Obtěžuje vás každodenní snížená pohyblivost vašich kloubů? Snažíte se vyrovnat s jejich bolestí a nepohodlím s ní spojeným? Sportujete a stěžujete si na nedostatečnou pohyblivost a bolestivost kloubů? Řešením pro aktivní a spokojený život je přírodní výtažek ze Slávky jedlé novozélandské.

Zelený lem mušle Slávky jedlé novozélandské je bohatý na účinné látky napomáhající snižovat bolest, poskytovat ochranu a regenerovat opotřebované klouby postižené artritickými nemocemi. Současně napomáhá udržovat šlachy a vaziva ve zdravém stavu a tím přispívá k udržení dobrého zdraví a pohody.

Tyto mušle byly po celá staletí cenným zdrojem potravy pro domorodce (Maury) Nového Zélandu. Považovali je za pochoutku, a proto je pravidelně a s chutí jedli. Sbírání těchto lahůdek však obnášelo fyzicky náročné lezení nad pobřežními skalami. Sedmdesátiletí muži zdolávali tyto skály stejně snadno jako jejich synové či dokonce i vnuci. A právě konzumace Slávky jedlé novozélandské jim umožnila pohybovat se bez jakýchkoli známek bolesti kloubního aparátu.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS