Moringa - rostlina s nejvyšší koncentrací živin na světě!

Napsáno 11.5.2016

Moringa Olejodárná je výživový přeborník nabitý více než 90 živinami a 46 antioxidanty. Moringa Olejodárná (Oleifera) je označována jako Strom Elixíru Života a zdraví neboli Zelený Diamant, pochází z Indie, z oblasti kolem Himálají, před 5000 lety už byl zaznamenán v starověkých spisech Hindů. Strom Moringy Olejodárné vyroste 30 cm za měsíc a dorůstá do výšky deseti metrů, produkuje až 2 cm dlouhé, jasno - zelené, oválné listy a lusky.

Moringa Olejodárná je popisována jako víceúčelová, mimořádně výživná, skutečná super potravina u které se dá všechno zužitkovat, a v mnoha oblastech je důležitou součásti základní stravy.

více


Mladý ječmen pro posílení imunity

Napsáno 20.11.2011

Velkým problémem dnešní uspěchané doby je skrytá podvýživa. Bez bližšího poznání vypadá naše strava bohatě. Opak je ale pravdou. Nejen, že naše jídlo není tak hodnotné jak by si mnozí z nás představovali, ale hlubší pravda je ještě o něco složitější.

Z hlediska prospěšnosti pro náš organizmus není konečným kritériem to, co vezmeme do úst, ale to, co se skutečně dostane až do nitra našich buněk. Aby se všechny důležité mikroživiny dostaly do buněk musí se nejprve správně strávit.
Trávení vyžaduje energii a také určité množství hodnotných organických látek (například na produkci trávicích enzymů). Trávicí proces je pro organizmus určitou zátěží. Velikost zátěže je závislá především na druhu přijatého jídla. (Pochopitelně také na množství.) Důležitá je skutečnost, že ani mladý organizmus nemusí mít dostatek energie a enzymů na to, aby zažívání proběhlo úspěšně. Taková situace nastane například při velké psychické zátěži (psychickém stresu). Bohužel takto reaguje i chronicky nemocný a toxiny zanesený organizmus bez účasti jakéhokoli psychického stresu. Do této kategorie chronicky nemocných dnes už zapadá i většina mladých lidí.
Potom se může stát, že i velmi kvalitní maso a vejce se v zažívacím traktu doslova zkazí. Přitom by tělo potřebovalo aminokyseliny a další živiny z masa a vajec. Místo živin je organizmus zaplaven množstvím jedů z nefunkčního trávení a mimo jiné dojde i ke zvýšení cholesterolu LDL.

více


Dejme životu zelenou

Napsáno 13.2.2011

V poslední době často hledáme jednoduchý a přitom účinný způsob, jak vyhovět potřebám našeho organismu v době, která nás stále více vystavuje vysokému životnímu tempu, stresu, nedostatku pohybu, nekvalitní stravě... Zvolíme-li zelené potraviny, máme po starostech.

Dynamický Barley se dravě hlásí o slovo. Jedna sklenička zeleného koktejlu nás může postrčit k vítězným metám při sportovních aktivitách stejně jako nám dodá energii k umytí oken, která se nás teď po prvních jarních paprscích evidentně mračí. Působí rychle a vyhovuje tak lidem, kteří potřebují mimořádnou obnovu sil. Na pozoru by se ale měli mít lidé korpulentní, s ruměnným obličejem a hypertenzí, u nich by dlouhodobé užívání mohlo působit nepříjemné pocity nadměrného napětí. I pro ně ale bude zelený koktejl jednou dvakrát týdně nebo v případě potřeby zvýšeného výdeje sil vítanou posilou.

více


Proč právě Chlorella a Barley od Energy?

Napsáno 13.2.2011

Kvalita
Chlorella a Barley jsou produkty s vysokou zajištěnou kvalitou, pocházejí z přísně kontrolovaných zdrojů a čistých oblastí s vyváženým ekosystémem (Japonsko, Indonésie).Neexistuje žádná národní organizace, která by vydávala certifikace kvality těchto surovin, ale každý zákazník může základní kvalitu rozpoznat běžným okometrickým a pachově vjemovým  způsobem.

  • Kvalitu Chlorelly poznáte podle sytě zelené barvy a homogenní konzistence, důležitá je vůně, která musí být podobná vůni sena.
  • Zelený ječmen (Barley) musí být jemně zelený prášek, který se dobře rozpustí ve sklenici vody a vytvoří sytě zelený nápoj.

Jakékoliv ostatní argumenty jsou pouze „marketingové story“, které zákazník většinou velmi draze zaplatí.

více


Zelené potraviny – jarní vzpruha

Napsáno 13.2.2011

Jaro je snad všemi obyvateli mírného pásu nejtoužebněji očekávané roční období. S postupným oteplováním odkládáme kabáty, s nedočkavostí sledujeme, jak se bílé zasněžené pláně mění a pomaloučku se na svět klubou první zelené výhonky. Jarní pohodu nám ale často dokáže znepříjemnit únava, která se s urputnou pravidelností dostavuje po náročné zimě.

více


Zelené potraviny - Green Foods

Napsáno 27.12.2010

Nová cesta ke zdraví

Konzumace sebelepších syntetických vitaminových preparátů nikdy nemůže nahradit rostlinnou stravu v syrovém stavu. Ta totiž obsahuje nejen známé vitaminy a minerály, ale i stovky dalších substancí, o jejichž významu pro náš organismus mají vědci zatím jen nejasnou představu. Všechny tyto složky navíc vzájemně spolupracují a podporují své vstřebávání. Většina odborníků na výživu proto doporučuje tzv. trend Green Foods, jehož základem je každodenní konzumace minimálně pěti porcí ovoce či zeleniny v syrovém stavu. Důležitou součást tohoto trendu představuje i pití tzv. zelených nápojů, které mají na naše zdraví zcela jedinečné účinky – nejen, že tělu dodají většinu potřebných vitaminů, minerálů a dalších živin, ale navíc účinně pomáhají netoxikovat a regenerovat organismus a podporují prevenci a léčbu celé řady zdravotních problémů.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS