Ženšen ze Soulu je nadchl, v Česku ho však nesehnali. Začali ho sami dovážet!

Napsáno 20.4.2016

Posílí imunitu, zlepší paměť i sexuální výkonnost. To jsou jen některé účinky ženšenu pravého. Ale není ženšen jako ženšen - poradíme vám, který je nejúčinnější. Přestože v Evropě není ženšen příliš rozšířený, v Asii na něj nedají dopustit. Je jedním z klíčových léků tradiční východní medicíny a lékaři ho ordinovali i čínským císařům.

Nejúčinnější ženšen roste v Koreji

Ženšen pravý roste na několika místech severní polokoule. V medicíně je nejvíc ceněný korejský ženšen, který obsahuje nejvíc druhů saponinů.

Saponiny jsou chemické sloučeniny, které najdeme v mnoha druzích rostlin. V ženšenu pravém se však vyskytuje speciální druh saponinů - ginsenosidy. Tyto léčivé látky neobsahuje žádná jiná rostlina.

Ze všech ženšenů má nejvyšší obsah ginsenosidů korejský ženšen. Tyto jejich účinky považuje úřad KFDA (Korean Food and Drug Administration) za prokazatelné:

  • příznivý vliv na kardiovaskulární systém,
  • posílení imunity,
  • zpomalení stárnutí,
  • zlepšení sexuální výkonnosti,
  • zlepšení činnosti mozku a paměti.

Jestliže na sobě chcete pocítit některý z blahodárných účinků, zvolte přípravky s obsahem nejméně 60 mg/g saponinů. Pokud si vyberete ženšen od české značky Lavivant, máte zaručenou 100% kvalitu - ženšen Lavivant obsahuje nadstandardních 80 až 120 mg/g ginsenosidů.

více


Mladá královna nastupuje! Jmenuje se Moringa...

Napsáno 8.1.2016

Moringa

Že jste ještě o ní neslyšeli? Nevadí. Dovolte nám představit královnu mezi super potravinami. Jmenuje se Moringa olejodárná (moringa olefeira). Jde o zajímavý příklad cizokrajné rostliny, ze které se místní obyvatelé naučili zužitkovat vše - listy, plody, květy či kořen. Původním domovem je jižní podhůří Himalájí, odkud se přes Indii a Arábii rozšířila až do Afriky. Moringa byla známá svými účinky už před tisíci lety.

Moringa - zelená bomba mezi superfoods!

List stromu moringa je mimořádně nutričně hodnotný produkt.  Nadmořská výška a extrémní sucho donutily moringu zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohla vůbec přežít. Díky tomu se v listech moringy nalézá mimořádný nutriční poklad. Moringa má vysoký obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Poměr vitamínů, minerálů a aminokyselin je naprosto unikátní a tělo tyto mikronutrienty využije v maximální míře!

více


Melatonin - hormon tmy a spánku

Napsáno 13.11.2015

Melatonin je v posledních dekádách v centru pozornosti badatelů i farmaceutických firem, protože má dalekosáhlé účinky na stav celého organismu. Melatonin se účastní koordinace denních rytmů a spánku. Jeho hladina v krvi se za normálních okolností zvyšuje po nástupu tmy a vrcholí uprostřed noci, aby podpořila spánek. Nedostatek melatoninu způsobuje nespavost. Podívejme se, jak rozsáhlé účinky má melatonin, hormon, který vytváří endokrinní žláza šišinka.

Laboratorní i klinická pozorování ukazují, že melatonin má velmi rozsáhlé účinky na velké množství fyziologických funkcí: ovlivňuje oběh krve, krevní tlak, tělesnou teplotu, metabolismus cukrů, tuků i bílkovin. Ovlivňuje produkci pohlavních hormonů, imunologické reakce organismu, průběh stárnutí, chování i psychologické reakce. Na základě některých laboratorních nálezů začal být melatonin prezentován ve vědeckém i bulvárním tisku jako téměř zázračný hormon ovlivňující stárnutí, nádorová onemocnění a imunitu.

Zázračný melatonin

Za nejvýznamnější jsou považovány jeho synchronizační, imunostimulační a antioxidační účinky. Podávání melatoninu pacientům na klinikách potvrdilo, že může být s úspěchem použit při léčení poruch spánku, zejména však u slepých osob a u pacientů s neurologickými potížemi. Experimentálně a dobrovolně užívali melatonin i účastníci světového fyziologického kongresu v Austrálii, aby pomohli při ověřování jeho účinků při odstraňování tzv. "jet lag symptomů" – přechodného zhroucení biologických rytmů způsobeného přeletem několika časových pásem.

více


Klokan - nejlepší kolagen na klouby. Budete ho chtít?

Napsáno 26.9.2015

Napadá mne hezký slogan ´Užijte si skoků bez obavy z roků´. Ale teď trochu vážně. České lékárny rozhodně nemají nouzi o kolagenové přípravky na klouby. Podívali jsme se jim však na složení a došli jsme k závěru, že tohle se dá opravdu hodně zlepšit, protože náš zákazník nám zato stojí. A navíc spokojený zákazník se vrací, a to je to nejdůležitější. Povedlo se to, protože je tady Klokan, jak říkáme my - ten nejlepší kolagen pro klouby v českých lékárnách. Nevěříte? Máme k tomu mnoho důvodů.

Klokan pro kloubyTak především KlokanTM není jednosložkový, jako většina kolagenových přípravků pro klouby na českém trhu, ale rovnou třísložkový. Vyrobit modernější a sofistikovanější přípravek byl pro nás úkol číslo jedna. Každý typ kolagenu má totiž své posláni a svojí funkci. V případě Klokana je to jednoduché - první složkou je kolagen typu I z mořských ryb a je určen pro úpony, vazy a šlachy. Druhou složkou je kolagen typu II z rejnoků, který je naprosto ideální kloubní výživou. Třetí složkou je nativní kuřecí kolagen, který podporuje vlastní imunitu kloubů, a to je důležité pokud je v kloubech zánět.

více


Hnojivo na vlasy objeveno a skutečně existuje!

Napsáno 9.9.2015

Reklamy na vlasové přípravky jsou mnohými vnímány jako vlasové porno. Proč? To proto, že sami takovou krásnou, bujnou a lesklou kštici nemají. Mít tak nádherné vlasy jako z reklamy není totiž vůbec jednoduché. Musíte se o vlasy pravidelně starat, musíte pořád chodit ke kadeřnici a o speciálních a drahých vlasových přípravcích ani nemluvě.

více


Oxalicum - zázračný poklad pro imunitu

Napsáno 18.8.2015

Doplňky stravy Gynerol, Ventricol a Speratol jsou jedinečné produkty na českém lékárenském trhu, které obsahují účinnou látku Oxalicum. Tato látka má příznivý vliv na imunitní systém a velmi se osvědčila hned díky několika pozitivním účinkům: zamezuje růstu nádorů procesem apoptózy a současně detoxikuje organismus, čímž přispívá k lepší snášenlivosti chemoterapeutické nebo radioterapeutické léčby. Dále stimuluje aktivovanou subpopulaci B-lymfocitů, a tím podporuje antiinfekční imunitu. Užívání Oxalicum také normalizuje hodnoty klinického a biochemického krevního obrazu, přičemž působí zcela přirozeně, a tedy nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Ideální denní dávka je 50 mg denně. Přečkejte nejen letošní zimu bez nemocí i vy!

více


TRF - Hubnutí teplem

Napsáno 9.6.2015

Thermo reactive formula je louhodobě testovaný termogenní přípravek pro zvýšené a efektivní odbourávání tuků. Přípravek TRF – thermo reactive formula je jedním z mála přípravků, který efektivně zvyšuje teplotu především podkoží, svalů a periferií, a tím dosahuje rychlého náběhu odbourávání podkožního tuku. Jednoduše řečeno za méně námahy se rychleji dostanete do vašeho hmotnostního ideálu!

více


Chcete mít ideální postavu do plavek? „Vyčůrejte“ svoje kila nadváhy!

Napsáno 2.6.2015

Zvýšená konzumace sacharidů může ve vašem organismu podpořit zadržování tekutin. Chcete se svých přebytečných kilogramů zbavit?

Jak na rychlý kilogramový úbytek?

Rada je na první pohled velmi jednoduchá: omezte množství sacharidů, hlavně cukrů v jakékoliv formě! Budete pravděpodobně více chodit na toaletu na malou stranu, ale viditelně vám to může pomoci. Je důležité, aby toto omezení nebylo dlouhodobé. S těmito názory se ztotožňuje i Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc.

více


Zapomeňte na striktní diety a myslete na své zdraví!

Napsáno 12.1.2015

Na začátek pár tipů, jak rozhodně nehubnout. Pokud vás napadlo, že nadbytečná kila shodíte prostřednictvím některé z nezdravých diet, raději od svého záměru upusťte. Jistě, existuje spoustu „zaručených“ metod, jak zhubnout 10 kg během pár dní, ale všechny extrémní diety končí jojo efektem a vyčerpaným organismem. A nic takového přece nechcete. Vaší prioritou je zdravé a přirozené hubnutí bez jojo efektu.

Klíčem k úspěchu je radikální změna životního stylu. Schválně si sepište seznam aktivit, které během dne vykonáte. Máte pocit, že pro svou fyzickou kondici děláte maximum? Nemusíte trávit dlouhé hodiny v posilovně, nicméně změna jídelníčku a pravidelné procházky v parku (a ještě lépe jogging s partnerem, nebo alespoň se psem) jsou tím pravým ořechovým.

Nakopněte svou proměnu přírodním doplňkem stravy Slimax

Pohráváte si s myšlenkou, že dáte tělu impuls pomocí některého z přípravků na hubnutí, kterých je na trhu jak máku? Zadržte a přestaňte vyhazovat peníze za „zázraky“, které mají v lepším případě placebo efekt (v tom horším negativní dopad na fungování organismu).

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS