Hoodia spray na hubnutí

Napsáno 8.8.2010

Řešení pro tisíce lidí, kteří se marně snaží udržet si váhu

Hoodia gordonii spray je podpůrný prostředek při redukčních dietách, který výrazně pomáhá potlačovat chuť k jídlu. Vstříknutý roztok se přes sliznici ústní dutiny dobře vstřebává a nezatěžuje trávicí systém.Účinek nastupuje rychle a působí dlouhodobě. Pro větší efekt se doporučuje užívat Hoodia Gordonii spray v kombinaci s vyváženou zdravou stravou a pravidelným cvičením.

Přípravek obsahuje extrakt ze sukulentu Hoodia Gordonii. Domovem této šťavnaté kaktusovité rostliny je africká poušť Kalahari. Její obyvatelé z kmene Sanů odnepaměti loupali její lodyhy a kousky žvýkali při mnohahodinových pochodech a lovech. Hoodia jim pomáhala zahnat hlad i žízeň.

Díky patentované technologii využívající nejmodernější metody extrakce se z rostliny získává účinná látka, kterou je molekula P-57. Mnohaleté výzkumy prokázaly, že výrazně potlačuje chuť k jídlu a snižuje rychlost absorbce potravy v lidském organismu.

Na světě je 250 milionů obézních lidí a jejich počet stále stoupá. Když se rozhodneme držet dietu, mozek se začne usilovně bránit a pobízí nás k jídlu. Podle vědců je to evolučně dané – vyvinul se tak, aby člověka chránil před smrtí hladem v dobách nouze. Substance P-57  však dokáže mozek „ošidit“ a „přesvědčit“ o tom, že jsme sytí. Tím nás zbaví nadměrné chuti k jídlu, aniž bychom byli nervózní a ve stresu.

Hoodia Gordonii spray působí na každého uživatele individuálně. Zatímco někteří pociťují účinek už první den, jiní potřebují několik dní, než pocítí snížení chuti k jídlu. V preklinických studiích bylo zjištěno, že Hoodia Gordonii může snížit kalorický příjem až o třicet procent. Přípravek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy, při onemocnění srdce, u diabetes a poruchách příjmu potravy. O jeho podávání je dobré poradit se s odborníkem.

Pokud budeme používat Hoodia gordonii spray v kombinaci s příjmem většího množství vody, volbou zdravé stravy a cvičením, můžeme získat vysněnou postavu dříve zpět.

více


Citrovital... a od té doby jsem nestonala!

Napsáno 8.8.2010

Jak říkávaly naše babičky „vždyť ty chytneš každý bacil, který kolem tebe projde!“ A byla to pravda. Každou změnu počasí s výraznějším poklesem teplot jsem odnesla intenzivní rýmou a kašlem, neustále studené ruce a nohy mě omezovaly nejen v zaměstnání, ale i doma a o problémech s trávením se už nemá cenu se zmiňovat, vždyť to mají v dnešním uspěchaném světě všichni.
Diagnóza lékaře: oslabená imunita. Terapie: dodržovat pitný režim, pravidelná strava, lehká dieta, vitamíny a samozřejmně nějaké ty léky. Vydrželo mi to čtrnáct dní, než jsem postupně upustila ze všech doporučení lékaře a vrátila se zpět ke svému zaběhanému režimu. Pak se mi však do rukou dostala publikace ,,Zázračná síla grapefruitu“, která čtenářům populární formou představuje hojivé síly čistě přírodního extraktu z grapefruitových jadérek. Ta si tak jednou ležela vyhozená na kompostu, než si je všiml pozorný zahrádkář a zjistil, že ani po delší době neshnila. Onen zahrádkář, jinak uznávaný lékař, fyzik, imunolog a specialista na výzkum přírodních uzdravujíích prostředků převlékl montérky za bílý plášť a jal se tuto zajímavost prozkoumat. Výsledek byl překvapující. V jadércích grapefruitu je ukryta látka s antibiotickými účinky. Toto zjištění velice zaujalo širokou vědeckou veřejnost a rozpoutala se několikaletá výzkumná činnost, která vedla k neuvěřitelnému výsledku.

více


Vitamin třetího tisíciletí - Bombardér „B17“

Napsáno 6.8.2010

Vitamin B17 je jedním z nejnadějnějších objevů poslední doby mezi vitaminy o který se zajímají vědecké týmy zabývající se mechanismem nádorového bujení.

V historii i současnosti nalezneme velmi zákeřná onemocnění, která se dala odstranit poměrně jednoduše, jen o tom vědět. Když vezmeme takové onemocnění, jako jsou kurděje, které postihovaly hlavně námořníky při plavbách za objevováním nových světů, zjistíme, že to bylo naprosto "zbytečné" onemocnění, které zabíjelo, a přitom jeho hlavní příčinou byl pouze nedostatek vitaminu C.

Jestliže v lidském organismu chybí kyselina askorbová, neboli vitamin C, dochází ke zvýšené krvácivosti sliznic, kůže a svalstva, vypadávání zubů, slabost a snížená odolnost vůči infekcím. Dalším zhoubným onemocněním byla pelagra, což je v podstatě nedostatek niacinu, vitaminu ze skupiny vitaminů B. Pokud jeho nedostatek přetrvává, dochází k vyrážce na místech kůže vystavených slunečnímu záření, zvracení, jasně červenému jazyku, únavě a ztrátě paměti.

Tahle nemoc se objevovala tam, kde byla hlavní složkou potravy kukuřice, která má sice v sobě niacin, ale ve formě která se při trávení nevstřebává. Například mexičtí Indiáni však dovedli niacin z kukuřice získávat tím, že ji máčeli do vápenné vody před tím, než z ní dělali pověstné tortily. Ale bílí obyvatelé amerického venkova tohle nevěděli, zrovna jako to neznali obyvatelé Evropy, takže pelagra byla jednou z nemocí, která zabíjela. Přitom například už malé dávky pivovarských kvasnic tomuto onemocnění dokážou zabránit.

více


Trápí Vás žaludeční potíže nebo tlusté střevo? Máme pro Vás řešení!

Napsáno 6.8.2010

Rakovina je slovo, které bychom nejraději vymazali z našeho slovníku. Lékařští specialisté se snažili koncem minulého století dosáhnout alespoň toho, že se i v laické sféře zavedou slůvka benigní a maligní karcinom a rakovina tak vymizí. Ale stejně jako se stále drží nádory v prvenství závažných chorob, tak se také udrželo slovo rakovina. Tak se běžně setkáváme s rakovinou prsu, rakovinou tlustého střeva, rakovinou plic, rakovinou kůže, rakovinou žaludku a s mnohými jinými. Zatímco rakovina žaludku je ve vyspělých zemích, kam se řadí i Česká republika, zlehka vytlačována, rakovina tlustého střeva je konkrétně u nás velmi rozšířená. Dokonce stojíme v porovnání s ostatními vyspělými státy na pomyslném vrcholu výskytu tohoto onemocnění.

Pokud se objevuje například často zácpa nebo její opak průjem, či začnou bolesti břicha, větší plynatost či zhoršení odchodu plynů, anebo jíme normálně, ale začneme z nepochopitelných důvodů hubnout, může to být upozornění na počínající či už plně rozvinutý karcinom tlustého střeva.

Podívejme se, jak má správně naše trávicí soustava fungovat. Když spolkneme stravu, tak se nám dostane jícnem do žaludku, kde je natrávena žaludečními šťávami. Z žaludku se přesune do tenkého střeva a z potravy se vstřebává většina látek, které naše tělo potřebuje. Tenké střevo ústí do střeva tlustého, kde se střevní obsah zahustí vstřebáním vody společně s některými minerálními látkami a mění se ve stolici, která odchází konečníkem z těla ven. Pokud všechno správně funguje, pak máme pocit blaha, když se najíme, a také naše „vyprazdňování“ je naprosto rutinní a ani nás nenapadne se o něm s někým bavit. Jenže co když střevo funguje nesprávně? V časných stádiích onemocnění mohou být potíže nevýrazné a pokud máme dva dny průjem, který řešíme živočišným uhlím, a za měsíc máme třeba malou zácpu, vůbec si často nespojíme tyhle dvě události a „vesele“ začínáme žít s karcinomem. Když pak opravdu nebezpečně zhubneme, je někdy už pozdě.

více


Rakytník řešetlákový - zásobárna živin

Napsáno 6.8.2010

Rakytník je jedinečná dřevina s velmi významným obsahem biologicky aktivních látek v plodech, listech i v kůře větví.

Obsahem biologicky aktivních látek patří rakytník mezi nejcennější potravinářské a léčivé rostliny. Jeho plody se jedí čerstvé nebo se z nich připravují různé produkty. V čerstvých plodech je obsaženo 4-13 % olejů, 2-5 % cukrů (glukózy, fruktózy a sacharózy), 1-4 % organických kyselin (převážně kyseliny jablečné), dále pak anthokyanidy, leukoanthokyanidy, katechi-ny (od 50 do 250 mg u divokých drobnoplodých forem), pektinové látky a třísloviny, kyselina askorbová (vitamin C: 100-400 mg ve 100 g hmoty), vitaminy B1( B2 kyselina listová (vitamin P, celkové množství je u různých odrůd 75-100 mg ve 100 g), steriny, vitamin K6 (20 mg ve 100 g), cholin (50-60 mg ve 100 g), nasycené mastné kyseliny, mezi nimiž je zvláště cenná kyselina linolová a kyselina linoleová, bioflavonidy (24-45 mg ve 100 g), fytochininy (skupina vitaminu K, nacházejí se v plodech v množství od 0,9-1,5 mg ve 100 g) aj.

Plody rakytníku zasluhují zvláštní pozornost právě díky obsahu vitaminů C a P a díky znásobení jejich účinků. Vitamin P nejenom posiluje kapiláry cév, ale také svojí přítomností zabraňuje rozkladu vitaminu C a zvyšuje jeho působení. Touto skutečností se vysvětluje vysoká odolnost vitaminu C v plodech rakytníku, který se dobře uchovává i při sušení a tepelném zpracování.

více


Houbové Quarteto - Elixír věčného zdraví

Napsáno 6.8.2010

DŮVĚRA V MOUDROST VÝCHODU. „Není na světě bylina, aby na něco nebyla.“ Tato pravdivá a hezky vyjádřená moudrost je bohužel velmi macešská k tak výjimečným a  zvláštním organismům, jako jsou právě houby. V zemích dálného východu bychom však mnohem spíše slýchali, že: „Není na světě houby, která by byla na houby.“ Zde je tradice a zejména historická zkušenost s používáním hub v lidové i moderní medicíně mnohem silnější a počítá se již na tisíce let.

Při přípravě přípravku HOUBOVÉ QUARTETO jsme především vsadili na moudrost jiných. Stále více se kolem nás v prodeji objevují „zázračné“ přípravky, které před třemi lety opustily periferní chemické laboratoře a jako revoluční a zcela neprověřené novinky dnes mají všem zaručit úplně vše. Zklamání mnohých lze poté spolehlivě předpokládat.

My jsme vložili důvěru v historické materiály - moudrost moudrých a prameny starší než deset generací. Vybrali jsme pro Vás čtyři nejvíce ceněné a pradávnými i současnými medicimany velebené houby používané v léčitelství a medicíně dálného východu. Tajně jsme doufali že to budeme možná právě my, kdo tímto ojedinělým přístupem poprvé vyrobí kámen mudrců, nebo elixír věčného mládí. Ačkoliv se tak nestalo, již mnoho set Vašich dopisů a e-mailů nás přesvědčilo o tom, že „možná nejsme tak daleko“, respektive, že na naší úvaze a postupu něco zásadního funguje.

více


Hlíva ústřičná – elixír věčného mládí

Napsáno 6.8.2010

Elixír věčného mládí, to je přezdívka pro hlívu ústřičnou. Houbu, která vám dodá životní energii, vitalitu a krásu. Její pravidelné užívání vede ke stimulaci imunity, snižuje cholesterol v krvi a má řadu dalších pozitivních účinků na organismus.

Hlíva ústřičná a její charakteristika

Hlíva ústřičná je houba, která roste v České republice po celý rok. Můžete ji najít na listnatých stromech nebo i na pokácených kmenech a pařezech těchto stromů. Nejvíce se jí daří na buku, ale najdete ji také na jilmech, vrbách či topolech.

Její název vypovídá o vzhledu této houby, je velmi podobný ústřicím. Hlívě se také v jiných zemích říká „talířovitá houba". Roste ve větších trsech a je charakteristická tím, že má pouze klobouček o velikosti 5 - 20 cm. Třeň někdy chybí, jindy je dosti dlouhý a bílého zbarvení. Barva hlívy je proměnlivá, od břidlicově šedé až po světle hnědou.

Hlíva je masožravou houbou. Dokáže otrávit a zabít organismy ze skupiny hlístic.

více


Ovosan a Transovosan

Napsáno 5.8.2010

O preparátu Ovosan

Vědečtí pracovníci Československé akademie věd zahájili od roku 1982 systematický výzkum nadějné substance s protinádorovými účinky získávané z ischemizovaných kuřecích embryí. Výsledkem byl československý patent alkyl-fosfolipidu PNAE se selektivním protinádorovým účinkem. PNAE se stal hlavní účinnou látkou speciálního potravinového přípravku OVOSAN, který od dubna 1999 přichází na trh.

OVOSAN - doplněk stravy, je originálním preparátem, který:

  • pomáhá zlepšit zdravotní stav
  • praktické úžívání prokázalo úspěšnost Ovosanu při potlačování nežádoucích vedlejších účinků onkologické léčby
  • podporuje celkovou obranyschopnost organizmu
  • pozitivně ovlivňuje stavy psychické a fyzické únavy

více


Čaj hannasaki likviduje tuky

Napsáno 4.8.2010

Není to jen tak obyčejný čaj. Detoxikuje, odbourává tuk a dává do rovnováhy životní energii jin a jang. A na jeden šálek potřebujeme jen čtvrt lžičky "červeného zlata".

Hannasaki - druh královského čajovníku

Japonsko, nadšení pro čaje všeobecně, přírodní medicína a zdraví jako samozřejmost, kterou je třeba chránit a podporovat. Není divu, že hannasaki pochází právě z této oblasti. Čaj hannasaki je zvláštním druhem čajovníku královského a jeho účinky se zabývá přírodní i klasická medicína. Mezi základní vlastnosti, kterých máme popíjením červeného čaje docílit, jsou obnovená vitalita, krása a zdraví. Uváděné účinky jsou velmi podobné se zeleným čajem v prášku sayonara, o kterém jsme se zmiňovali dříve. Při popíjení obou druhů se účinky dobře doplňují, protože je kazdý jiného složení a zaměřený na jinou oblast zdraví.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS