Zázračná houba - Žampion brazilský

Napsáno 15.10.2014

Změny počasí, teplotní výkyvy, stres, nevyvážená strava, špatný spánkový režim a nedostatek vhodné pohybové aktivity narušují harmonii organismu a oslabují jeho imunitu.

Stále agresívnější viry, které mnohdy „nasedají” na „terén”, kde je narušena harmonie mezi mikroorganismy obývajícími lidské tělo zevnitř i zvenčí, využívají sezónních změn a člověk jejich útokům snáze podléhá. Zdravý je ten organismus, který se dokáže v pohodě přizpůsobit. To ovšem vyžaduje, aby byla průběžně udržována přirozená rovnováha mezi tzv. mikrobiomem, tedy souborem všech mikroorganismů, které v těle žijí, a imunitním systémem těla. Musíme si uvědomit, že se nejedná jen o střevní bakterie, ale i o další mikroorganismy jako jsou kvasinky, plísně a dokonce někdy i prvoky, které jsou tzv. komensály, tedy „spolustolovníky” na tom, co sníme. Člověku – svému hostiteli - většinou při látkové výměně prospívají, někdy však mohou i škodit.

více


Energy - produkty měsíce září

Napsáno 1.9.2014

Škola pomalu, ale jistě klepe na dveře a i nám dospělým nezbývá než přijmout fakt, že léto je definitivně za námi a po prázdninové okurkové sezoně se od nás očekává plný pracovní výkon. Jenže část našich šedých buněk mozkových, jak by trefně poznamenal Hercule Poirot, ještě tráví většinu času vzpomínkami na modrou oblohu, kolotající moře či mihotající se odlesky stříbřitého jihočeského rybníka. Rozběhnout je směrem, který očekávají v naší práci, nám pomůže Stimaral, jenž usnadní soustředění i duševní práci.

více


Skvělý sportovní nápoj 100% kokosová voda

Napsáno 29.8.2014

 100% kokosová voda získaná z mladých zelených ořechů z Filipín nebo Thajska. Kokosová voda je jedním z největších zázraků této planety. Voda se do skořápky dostává dlouhou cestou skrze vlákna stromu, je bohatá na minerální látky, neobsahuje tuk ani cholesterol. Díky přirozené rovnováze draslíku a sodíku hydratuje lépe než sportovní nápoje, napomáhá správnému spalování, tedy i rychlejšímu hubnutí a výrazně posiluje lidskou imunitu.

Kokosová voda jako skvělý sportovní nápoj

Kokosová voda je ideální variantou pro lidi, kteří mají rádi sport a vyhledávají přírodní cestu hydratace a doplnění energie. Kokosovou vodu doporučujeme pít před, během a po cvičení, tělo tak získá přírodní energii pro ten nejlepší výkon. Po cvičení vás kokosová voda dostatečně hydratuje a napomůže regeneraci organismu. Pokud sportujete, kokosová voda rozhodně nesmí chybět u vás v domácnosti. Kokosová voda je velmi populární u sportovců na celém světě. Pijí ji nejen běžci a atleti, ale všichni sportovci, kteří vyhledávají 100 % přírodní cestu hydratace a doplnění energie.
Kokosová voda je přírodní izotonický nápoj, který obsahuje životu důležité elektrolyty. Ty ovlivňují množství vody v našem těle, kyselost organismu (pH), svalovou činnost a další důležité procesy v lidském těle. Při zvýšené fyzické námaze - tedy při pocení, vylučujeme elektrolyty, které musíme následně doplnit tekutinami. Elektrolyty (draslík, sodík, vápník a hořčík) na sebe váží vodu a tím hydratují tělo po stránce tekutin lépe než čistá voda. Pokud chcete dosáhnout stejného výsledku se sportovními nápoji, musíte jich vypít třikrát více. Každý sportovec také dbá na dostatečné množství draslíku ve svém jídelníčku,  Kokosová voda obsahuje více draslíku než banán a dokonce 15 krát více než sportovní nápoje. Kokosovou vodu pijí sportovci jako Bryan Clay, Kevin Garnett, Kelly Slater.... budete dalším i vy ?

více


Energy - produkty měsíce srpna

Napsáno 1.8.2014

Počátkem měsíce nás čekají energie značně horké, ale kolem 5. může být dost chladno. Oteplit by se mělo kolem poloviny srpna, což by s menšími výchylkami mělo vydržet až do 28., ale tropy to už zřejmě nebudou. Konec měsíce už slibuje spíš podzimní počasí. Po celý srpen nás budou navštěvovat s pravidelnou dochvilností přívalové deště. Letošní rok nám holt nic neodpustí, všeho si dopřeje do sytosti.

více


Energy - produkty měsíce července

Napsáno 1.7.2014

Letos bychom si léto měli skutečně užít, tropy nás zastihnou v Egyptě i u Máchova jezera. Podobně jako červen by červenec měl být značně suchý a větrný, i když větry by měly přicházet s menší intenzitou. Kromě přelomu druhé a třetí dekády, kdy by mělo být opravdu horko, by teploty neměly příliš kolísat. Konec měsíce bude spíš chladnější. Opravdové léto si určitě zasloužíme, obzvlášť když energie Dřevěného Koně nás neustále bičují ke stále aktivnější činnosti.

více


Koloidní zlato - nejen kov oslnivé krásy

Napsáno 18.6.2014

Zlato je nejen kov oslnivé krásy, jímž se zdobí lidé, ale také se používá ke zkrášlení předmětů, staveb a plní i funkce léčebné.

Zlato je kov zcela výjimečný a je tomu tak zejména proto, že má velmi příznivý vliv na naši psychiku. V Číně je dodnes rozšířený zvyk, že v případě, kdy je ženichem postarší muž, dá si při svatebním obřadu misku rýže, která se vařila se zlatou mincí. Má se za to, že mu to přinese nejen nový elán do života, ale i ztracené mládí. Právě v Číně mají omlazovací kúry s využitím zlata největší tradici. Čínští císaři si v minulosti například pravidelně obkládali obličej tenkými plátky zlata, aby neměli vrásky a jejich pleť zůstala jemná a čistá. Na rozdíl od stříbra, které bylo ve východní medicíně vždy spojováno se ženskou energií, je zlato naopak dáváno do souvislosti s energií mužskou. „Zlato, stříbro a stejně tak i další kovy jsou v malém množství rozptýleny prakticky všude,“ vysvětluje profesor Vladimír Bencko z Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. „Jde o prvek, který je neobyčejně stálý, a proto se využívá v mnoha medicínských odvětvích včetně zubního lékařství.“

Přispívá k celkové harmonii

To, že stopové množství zlata v těle je velmi dobré pro dosažení tělesné i duševní harmonie, tvrdil na začátku 20. století i americký jasnovidec Edgar Cayce. Zlato je však součástí různých léčiv už odedávna. Protože ale nejde o levnou záležitost, dnes se od jeho užívání spíše upouští. V medicíně se používá také platina nebo palladium, ovšem tyto kovy jsou ještě dražší a zároveň také méně dostupné. Řada receptů na léčebné využití zlata vždy kolovala rovněž v lidové medicíně. Podle jednoho z nich lze například ječné zrno odstranit pravidelným potíráním zlatým prstýnkem. Zlato se také využívá v homeopatii, kde se přípravky se zlatem indikují při srdečních potížích, poruchách zraku a depresi. Tím, jak zlato podporuje naši tvořivost, zvyšuje i naše sebevědomí a pomáhá překonat rozčilení. Obnovuje vnitřní klid a zahání strachy.

Podle profesora Bencka má tento kov stejně jako stříbro dezinfekční účinky a zabíjí bakterie, stříbro je však rozpustnější. Zlato se proto na rozdíl od stříbra k těmto účelům nepoužívá. V onkologii bývalo hlavně dříve u gynekologicky nemocných pacientek rozšířené používání radioaktivního zlata, které se koncentrovalo v děloze nebo ve vaječníku pro zpřesnění diagnostiky. „Ve stomatologii se však zlato využívá stále, přičemž důvodem je hlavně to, že na něj prakticky vůbec nevznikají alergie a je odolné vůči korozi. V minulosti se sloučeniny zlata hojně využívaly také v revmatologii – o široké podávání solí zlata u revmatoidní artritidy se u nás zasloužil profesor František Lenoch. Soli zlata se injekčně aplikovaly do zanícených tkání, což nastartovalo regenerační proces. V posledních letech však díky pokroku medicíny používání zlata v této indikaci ustoupilo do pozadí,“ dodává odborník.

více


Energy - produkty měsíce června

Napsáno 1.6.2014

Letní dovolená se blíží a řada z nás zamilovaně nahlíží do katalogů plných mořských pláží, kolotajících vln, luxusních bungalovů, exotických laskomin. Mořská voda a letní slunce dokážou zázraky s naším tělem i psychikou, ale strava v turistických destinacích občas nesvědčí zažívání. Preventivně bychom si mohli pomoci Probiosanem, který má navíc letos silnou podporu v energiích roku. Pro akutní problémy bychom určitě měli přibalit Drags Imun, kromě vnitřního užití s ním můžeme potřít i drobnou ranku a předejít tak nepříjemnému hnisání. Nezvykle vysoké teploty, které nás na dovolené mohou překvapit, vyčerpávají organismus a nám by se mohlo stát, že místo řádění na pláži strávíme část pobytu v hotelovém pokoji se závažnou únavou, teplotou a škrábáním v krku – ohlašují se tak vyčerpané ledviny.

více


Dna - nemoc (nejen) králů a českých celebrit

Napsáno 15.5.2014

Chcete ho? Po odstranění příznaků onemocnění dnou je Zdeněk Srstka zase hravý, veselý a přítulný!

V parafrázi na klasické filmové dílo by se jistě nebál známý televizní moderátor, herec a kaskadér Zdeněk Srstka poupravit svou životní větu: Dna se odstěhovala do Humpolce! I když pravda je, že onemocnění zmizelo ze zcela prozaičtějších důvodů. Projevy choroby, která se v minulosti označovala za nemoc bohatých a dnes patří mezi třetí nejčastější poruchu látkové přeměny, se podařilo odstranit díky přípravku Enzycol. Jde o unikátní prostředek, který vás zbaví bolesti kloubů tak, že vyloučí z těla kyselinu močovou a rozpustí krystalky, které by se jinak v kloubech usazovaly. Navíc obsahuje řadu pomocných látek, zejména extrakt z kyselé višně, celeru, vitamín C. Tak kdo by ho nechtěl!

více


Energy - produkty měsíce března

Napsáno 4.3.2014

Březen by nám měl po mnoha letech ukázat, jak vypadá jaro, i když hned po svém nástupu může předvést docela slušnou metelici. Průběžně by se ale mělo oteplovat a kolem 25. se může teplota dostat značně vysoko. Prostě březen přináší první opravdové doteky jara, sluníčko začíná ukazovat svou sílu a my nadšeně odkládáme teplé oblečení, abychom ho zase s pokorou druhý den oblékli. Sice ještě občas za kamna vlezem, ale sluníčko už nám nikdo nevezme.

S jarním sluncem se pojí zvýšená aktivita přírody i nás, ale ne vždy se nám po zimě dostává sil. Báječným spojencem bude Revitae. Jemným povzbuzením energie nás vypudí do přírody a umožní příjemné probuzení ze zimního šera. Občas nezaškodí jeho kombinace s Korolenem.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS