Sušené kozí mléko - nápoj pro alergiky

Napsáno 21.2.2014

Zkušení lékaři, odborníci na zdravou výživu velmi, litují, že u nás došlo po válce k totálnímu úpadku chovu koz. Kozí mléko je biologicky velmi významná tekutina, která má odlišné složení než mléko kravské.

Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny (kasein, albumin,globulin), lehce stravitelné tuky, minerální soli Ca, K, Mg, Na, P, stopové prvky Cu, Zn, Mn, Ti, Cr, relativně méně Fe, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E, dále kyselinu listovou a 8 enzymů. Při vzniku dětských alergii se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléku.

Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je povětšinou snášeno bez problémů jak u dětí, tak u dospělých.

Sušené kozí mléko dodávané společností Olimpex je vyráběno v Holandsku z čerstvého kozího mléka vyprodukovaného ve šlechtěných chovech na biologicky zdravých pastvinách.

Mléko je ošetřeno předepsaným způsobem, tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční a výživné hodnoty ani jeho gastronomická kvalita netrpí pachem, který bývá v malých chovech u kozího mléka běžný. Neobsahuje žádné přísady, pouze je zbaveno vody do hodnoty v sušině 5 %. Kozí mléko není vhodné jako jednostranná strava pro kojence do jednoho roku stáří zejména pro nižší obsah železa. Naopak je vhodné jako součást dětské stravy po jednom roce věku dítěte, pokud je chuť a zdraví jedince v pořádku.

více


Škola živé stravy – Proč jíme stále to, co jíme?

Napsáno 6.2.2014

Každý z nás si ve svém životě nese úděl závislosti na zvycích. Jednou z nich je i závislost na zvyku jíst vařenou stravu.
Jako malí jsme závislí na rodičích, jaké nám připraví prostředí a jak o nás budou pečovat. Rodíme se jako dokonalé bytosti. Když začneme získávat pojem o světě kolem nás a začínáme si uvědomovat sami sebe, svou osobnost, chceme ji také svobodně projevit. Stále ještě jsme ve spojení s naší duchovní podstatou a nasloucháme jejímu vedení. Víme, co je pro nás dobré. To vyžadujeme a chceme být podporováni v tom, co chceme.

Velmi brzy však narážíme na vnější svět. Podpora rozvoje toho, kdo jsme a co chceme, se zúží na to, jak to má být, a chce tento svět a ne to, co chceme my. Nastává čas našeho setkání s realitou Života.

Postupně se ztrácíme v nejistotě, díky níž může docházet k formování naší osobnosti podle požadavků rodiny i společnosti. Z dokonalých nádherných bytostí se tak pomalu měníme na jakýsi univerzální „produkt“.

Strach a méněcennost, v tom jsme dost často podporováni: tohle nezvládneš, to je nereálné, pro tohle nerosteš, myslíš, že svět čeká na tebe? Jsi hloupý, jsi naivní a následují další a další degradující „povzbuzení“. Na druhou stranu jsme vedeni k dokonalosti: nejdřív vše pečlivě zvaž, logicky nad tím uvažuj, do detailů naplánuj, a až to bude dokonalé, pak teprve se do toho pusť.

Z nádherné, svobodné a vše milující bytosti se stane člověk žijící svůj život s jakousi společenskou „dokonalostí“, avšak se ztrátou vlastního sebevědomí a vlastních snů.

více


Energy - produkty měsíce února

Napsáno 3.2.2014

Únorem začíná nový čínský rok, rok nadšení a radosti, ale také rok spěchu a napětí. V celém jeho průběhu budeme blízcí vyčerpání, občas budeme bojovat o poslední síly. Spojení vládců roku Dřevěného Koně, GUA XUN, a Tygra, vládce měsíce, už může být pro náš organismus příliš. S poklesem energie ovšem souvisí snížení imunity. Letos bychom se měli obzvlášť připravit, protože pokud vše zvládneme, čeká nás velmi činorodý a úspěšný rok. Docela určitě se neobejdeme bez Vironalu.

více


Lepicol pro zdravá střeva

Napsáno 29.1.2014

Výrobek Lepicol byl testován Společností pro probiotika a prebiotika (www.probiotika-prebiotika.cz) na obsah živých kultur a bylo potvrzeno, že obsahuje deklarované množství kmenů živých kultur
(2 miliardy na 1 dávku, 5 kmenů, atest kvality zde).

LEPICOL je přípravek vyrobený z přírodních ingrediencí. Při jeho každodenním užívání  dodá vašemu tělu dostatečný příjem vlákniny, zároveň však poskytuje živé kultury - přátelské bakterie a živiny pro růst těchto přátelských bakterií.
Tato funkční kombinace se označuje jako SYMBIOTIKUM. Pro zajištění symbiotického efektu je důležité složení a poměr jednotlivých ingrediencí a proto je složení LEPICOLU patentově chráněno.

Lepicol je potravinový doplněk, který neobsahuje žádné umělé ingredience.

K zabezpečení tohoto úkolu využívá Lepicol ve svém složení tří přírodních složek.

  • Živé kultury - Lactobacillus plantarum PXN47, Lactobacillus rhamnosus PXN54, Lactobacillus bulgaricus PXN39, Lactobacillus acidophilus PXN35, Bifidobacterium bifidum PXN23
  • Inulín - Fruktooligosacharidy (FOS) z čekanky obecné (Cichorium intybus )
  • Vláknina z osemení jitrocele indického ( Psyllium Husk ), přispívá k udržování normálního střevního tranzitu

více


Energy - produkty měsíce ledna

Napsáno 27.1.2014

Rok 2014 by měl být značně přelomový. Pro Evropskou unii to znamená nová rozpočtová pravidla – takže tento rok prakticky nikdo nedostane nic. Západní medicína straší prudkým zhoršením psychického zdraví a z pohledu čínské kosmologie už opravdu končí na všech úrovních vláda Ohně a ke slovu se dostává Země. Nabízí vnímavost, empatii a stabilitu, ale také klesání, tíhu, únavu, přemítání. Takže bychom rozhodně měli popřemýšlet, jak na to.

Určitě budeme potřebovat základní energii, o tu můžeme bez obav požádat Renol. Kromě doplnění energie nám ještě pohlídá kosti, a to se nám bude při zimních sportech výborně hodit. Kdyby ale přece jenom došlo k nejhoršímu a některá z končetin se místo na bílém sněhu ocitla v bílé sádře, nezapomeňte okamžitě nasadit King Kong – napomůže vytvoření svalku, který překlene poškozenou kost, a tím umožní její postupnou obnovu. Přidáním Skeletinu pak doplníme stavební látky a na jaře už můžeme směle napodobovat ladné skoky gazel.

více


Energy - produkty měsíce prosince

Napsáno 27.1.2014

Prosinec vypadá dost větrně. Začátek měsíce by nás měl překvapit značně vysokými teplotami, kolem poloviny prosince by se ale mělo značně ochladit. Vánoční oteplení nás letos čeká před svátky a potom až ke konci roku, takže bychom se mohli těšit na bílé Vánoce.

Větrné počasí nepřidá při vánočním shonu, a když k tomu přičteme otevření času hmoty Větru a aktivitu meridiánu žlučníku, je jasné, že bychom měli velmi rychle sáhnout po Regalenu. Nejenže ochrání naši ubohou hlavu před nápory migrén, které vítr, navíc podporovaný předvánočním shonem, často přináší, ale pomůže detoxikovat náš organismus, před svátky to budeme potřebovat. Podpořit ho může Revitae. Účinek Revitae skutečně pocítíme jako návrat do života, ať už je důvodem naší kocoviny přebujelá párty, nebo pečení cukroví do ranních hodin.

více


Zázračný rostlinný complex vás zbaví deprese a vrátí vám vitalitu

Napsáno 27.1.2014

Mnoho lidí drtí pracovní stres a sychravé počasí přidává pocit malátnosti a ubírá chuť do života. Péče o duševní zdraví bývala v minulosti tabuizována a dokonce považována za cosi nemístného a společensky nevhodného. To se s příchodem moderní medicíny změnilo a dnes už dávno není hanbou navštívit psychologa, nebo užívat antidepresiva.

více


Energy - produkty měsíce listopadu

Napsáno 20.11.2013

Listopad by měl být oproti minulému roku chladnější, jediné výraznější oteplení se rýsuje kolem 25. Průběžně už očekávejme i sněžení, které se může udržet i v nižších polohách. Spolu s chladem a nedostatkem sluníčka se nás zmocňuje beznaděj, nechuť k práci i k životu a přitom nás čeká poměrně rušné období v práci, ve škole i doma. Určitě nesložíme ruce do klína, prostě a jednoduše – když se nemůžeme naplnit sluníčkem zvenčí, pomůžeme si z vnitřku. Máme k tomu dva báječné spoluhráče – KorolenCelitin.

více


Houba Reishi a vitamin C

Napsáno 20.11.2013

V současné uspěchané a stresující době má prevence stále větší význam. Houba Reishi a vitamín C v ní hrají nezastupitelnou roli.

O houbě reishi nazývané také "houba nesmrtelnosti" informují zdroje pocházející z Japonska a Číny jako o houbě, jejíž účinky využívají v Asii už více než 2000 let. V Japonsku je doporučovaná k léčbě více než 20 chorob a zdravotních problémů. Podle informací získaných na zahraničních webech je působení houby reishi velmi efektivní, nemá vedlejší účinky. Posiluje imunitní systém, chrání tělo proti stresu, zvyšuje výkonnost, detoxikuje organismus, podporuje činnost srdce, jater, sleziny, zpomaluje stárnutí, pomáhá při poruchách spánku a je účinná v boji proti nádorovým onemocněním a při regeneraci organismu po chemoterapii.

Číňané považují reishi za cennější než ženšen, v Číně a Japonsku je schválena pro podpůrnou léčbu rakoviny. Čínská medicína říká, že ten, kdo pravidelně užívá houbu reishi žije dlouho, spokojeně, udržuje si svou ideální váhu, posiluje ochranu a odolnost organismu svojí nechemickou přírodní silou.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS